Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Спортни турнири с кауза

Благотворителни турнири по канадска борба, шах и тенис на маса ще се проведат този следобед в двора на Националната професионална техническа гимназия „Шандор Петьофи“ в Разград. Инициативата е на ученици и на техния преподавател по гражданско образование Цветалина Минкова.

Може да се включи всеки желаещ, независимо от възрастта. Таксата за участие е 10 лева, а на място ще бъдат поставени и кутии за дарения. Спортните надпревари са в подкрепа на две благотворителни каузи. Събраните средства от турнирите по канадска борба и шах ще бъдат преведени по сметката на шестгодишния Антон Петров от Кубрат, който е с двустранна бъбречна дисплазия и с хронична бъбречна недостатъчност. Детето се нуждае от лечение в Нидерландия. Сумата от такса участие в турнира по тенис на маса ще е за 30-годишната Хавизе Бозева от село Синя вода, която е с хондросарком на лявата ръка. Майката на три деца се нуждае от средства, за да пребори рака.

Днешните благотворителни спортни турнири са първата част от проект, по който учениците от разградската гимназия „Шандор Петьофи“ работят. През май и юни ще има и надпревари по стрийтбол, търкаляне на тракторна гума, футбол на малки вратички, скачане с чувал и волейбол. Със събраните средства ще бъдат подпомогнати и други жители на региона, които имат нужда от средства за лечение, самотни родители, деца на загинали полицаи, както и инициативата на БЧК „Топъл обяд“.

Информация за дните и часовете на следващите турнири, както и за каузите, които подкрепят младите хора, ще се публикува във Фейсбук профила на гимназия „Шандор Петьофи“.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Временна опасност за живота на пострадалата с тротинетка

С временна опасност за живота е  39-годишната водачка на тротинетката, която пострада при пътен инцидент вчера в  самуилското село Владимировци. Това съобщиха от Областната дирекция на МВР- Разград.  Жената е настанена в ОАИЛ на МБАЛ-Разград  със субдурален хематом и фрактура на париетална кост. Припомняме, че с игнал за пътно-транспортно..

публикувано на 15.08.25 в 10:54

Проверки на такситата в Разград

Два шофьора на таксита  от Разград са превозвали  пътници   без да включват касовите си апарати. Това отчитат от  сектор „Противодействие на икономическата престъпност“, Областен отдел „Автомобилна администрация“ и РУ-Разград след спецакция. Проверките на таксиметрови автомобили са извършени на територията на ОДМВР-Разград от началото на..

публикувано на 14.08.25 в 11:35

Военното окръжие в Разград: От Опълчението до днес

Военното окръжие - Разград отбеляза 147 години от създаването си. Институцията е сред първите подобни в страната, създадена е непосредствено след края на Руско-турската освободителна война. Архиерейският наместник отец Георги отслужи водосвет и освети едно от местата, в които младите хора ще се срещат със славната история – зала..

публикувано на 13.08.25 в 15:10

4-ма ранени при катастрофа

Сигналът за пътно-транспортното произшествие по пътя Завет – Брестовене е получен около 14.20 часа вчра, съобщават от разградската полиция.  55-годишен водач на джип „Нисан Терано“ от силистренското село Старо село, движейки се в посока Завет, губи контрол над автомобила и се преобръща извън пътното платно.   В автомобила се возели..

публикувано на 13.08.25 в 11:35
Български младежки червен кръст

Галерия на хуманността в Разград

На виртуална разходка из света на хуманността канят доброволците от Българския младежки червен кръст в Разград, съобщава БТА. С инициативата, посветена на първия и основополагащ принцип – хуманност, се поставя началото на регионалната кампания „Панаир на принципите“, съобщават от червенокръстката организация.  Кампанията се организира по повод..

публикувано на 11.08.25 в 09:24

Възрастна жена пострада на пътя

77-годишна жена от Разград е блъсната до бариерата на Кооперативния пазар в Разград. Това съобщават от местната полиция. При маневра товарен автомобил "Ситроен Джъмпер", управляван от 58-годишен мъж, ударил преминаващата пешеходка. Пострадалата е транспортирана и прегледана в МБАЛ - Разград, където е установено, че има фрактура на китката на..

публикувано на 08.08.25 в 13:59

Среднощна гонка с полицията

Водач на електрически мотопед опита да избяга от полицейска проверка в село Лъвино миналата нощ. Това съобщават от разградската полиция. Около 1.50 часа на 6 август полицаи подават звуков и светлинен сигнал за спиране към двуколесното превозно средство без регистрационна табела. Водачът ускорил в посока към изхода на селото, изоставил мотопеда и..

публикувано на 08.08.25 в 11:25