Мъж от силистренското село Брадвари намерил портмоне на 25-годишна жена от Шумен и го предал във Второ Районно управление във Варна. Днес портмонето беше предадено на собственичката. За това съобщават от шуменската полиция.
На 14 април Кирилка Кирилова била на разходка в морската столица. Разходила се по крайбрежната алея, поседяла на пейка. Тръгнала си и малко по-късно установила, че портмонето ѝ го няма. За неин късмет, малко след като го забравила на една от пейките край морето, го намерил Салми Алми. Той взел портмонето, видял, че в него има документи, дебитна карта, сумата от 150 лева и златен пръстен, и го предал в полицейското управление.
"Изобщо не вярвах, че ще се намери", каза Кирилка Кирилова. "Когато разбрах, че го няма, пуснах пост в групи в социалните мрежи, като се надявах да ми върнат поне документите. Веднага подадох заявление за смяната им, тъй като не мога да стоя без лична карта и без шофьорска книжка. Изобщо не съм вярвала, че ще ми го върнат така, без нищо да липсва. Благодарна съм на мъжа, който го е намерил и съвестно го е предал в полицията, за да стигне отново до мен. Вярвам, че доброто се връща. Не съм намирала никога нищо чуждо, но ако намеря, също бих го предала", каза 25-годишната жена, когато си получи портмонето.
Временна организация на движението въвежда Община Шумен по шуменската ул. „Васил Друмев“ в участъка между кръстовищата с улиците „Любен Каравелов“ и „Св. св. Кирил и Методий“. Промяната се въвежда на 26 и 27 юли (събота и неделя) с пълно затваряне на пътното платно във връзка с изграждането на водопровод и канализация на обект...
Без вода до 18:00 ч. на 26 юли ще са селата Велино, Живково, Иглика и Калино. Това става ясно от публикация в сайта на ВиК - Шумен. Причина за спирането на вода е повреда на ел. съоръжение в Помпена станция Велино.
Община Шумен не е плащала на Българската национална телевизия, за да заснеме и излъчи в неделя репортаж за региона. Това каза по време на комисията по култура към Общинския съвет зам.-кметът Даниела Русева. Представителите на комисията критикуваха проекта на Ирена Григорова за множеството фактологични грешки, които са допуснати. Директорът на..
Задържаха 36-годишен шуменец, нанесъл щети на два леки автомобила. Това съобщават от шуменската полиция. Сигналът за потрошените коли е получен на 23 юли. Автомобилите "Фолксваген Пасат" и "Фолксваген Поло" са били паркирани на улица "Колю Фичето" № 9 в Шумен. В рамките на проведените неотложни оперативно-издирвателни мероприятия извършителят е..
Кметът на община Шумен Христо Христов инспектира днес двете нови улици, които се изграждат в село Мадара по линия на отделените в бюджета 500 хил. лв. за улици и ремонти в селата. По тази програма нови улици вече са направени в Дибич, Друмево, Царев брод, Градище и Ивански. В Мадара се реновират улиците „Трети март“ и „Македония“. На ул. „Трети..
Водата от четири чешми край Шумен е негодна за пиене, съобщават от Регионалната здравна инспекция. С отклонения по микробиологични показатели е водата от чешмите до комплекс „Кьошковете“, в местността „Бабешкия мост“ в кв. „Б. Българанов“ и две чешми в кв. „Дивдядово“ – тази до комплекс „Бохеми“ и на ул. „Поройна“. Водата от тези..
Без вода все още са шуменският квартал "Макак" и селата Панайот Волово и Белокопитово, става ясно от публикация в сайта на ВиК - Шумен. От дружеството съобщават, че се очаква водоподаването да бъде възстановено след 16:00 часа днес - 25 юли, и се извиняват на своите клиенти за неудобствата заради ремонтните дейности. Радио Шумен припомня, че заради..