Правилата не пречат на работата, те спасяват живот. А личният пример на работодателя е много важен за работника. Около това се обединиха днес в Шумен трудови инспектори и фирми, които бдят за безопасността на работното място, синдикалисти и социални партньори.
Дискусията беше приветствана от областния управител на Шумен проф. Добромир Добрев, който коментира, че събитието е похвално и очакванията са да има ползотворен резултат.
Срещата в Шумен е част от кампанията „Прибери се у дома след работа! Там някой те очаква“ на Главната инспекция по труда с подкрепата на Министерството на труда и социалната политика.
За съжаление, трудовите злополуки със смъртен изход у нас се увеличават, обяви инспектор № 1 в страната инж. Екатерина Асенова. Далеч сме от нулев трудов травматизъм.
Дори има увеличение на трудовите злополуки в страната. От началото на годината в страната смъртните злополуки са 37, в Шумен е една. Област Шумен стои като цяло много добре в сравнение с другите области, каза инж. Асенова.
Според анализа на Главната инспекция най-чести са инцидентите в строителството, а ги допускат или работници с голям опит и самонадеяност, или най-неопитните.
Пореден случай е станал снощи в София при недопустимо заставане на работник под кран с огромен товар.
Чуйте повече по темата от разговора на Цветелина Георгиева с инж. Екатерина Асенова.
Започва ремонтът на улица „Ген. Вановски“ в кв. „Боян Българанов“ в Шумен, която се намира между улиците „Генерал Драгомиров“ и „Генерал Радецки“. Проектът включва изграждане на нова отводнителна канализация, смяна на водопровода, изграждане на два паркинга, на нови тротоари и осветление, съобщават от Община Шумен. Финансирането от над 780..
Кампания за предаване на ненужни дрехи и аксесоари организира днес, на 23 август, Община Шумен. Желаещите да се включат в инициативата могат да го направят от 8:00 ч. до 12:00 ч. на паркинга до зала „Арена Шумен“ в общинския център. Час по-късно, в 13:00 ч., микробусът на кампанията за събиране на текстилни отпадъци ще бъде в кв. Мътница , до..
Не е възможно миризмата на животинска тор в квартал "Дивдядово" да е по вина на сметосъбирането. Това съобщиха от Община Шумен след сигнали на граждани в социалните мрежи. По случая вече се извършват проверки на място от държавните органи – Регионалната инспекция по околната среда и водите, Областна администрация, ВиК и звеното по управление на..
Скандал между двама шофьори затрудни движението вчера следобед по булевард „Симеон Велики“ в Шумен, съобщават от полицията. Инцидентът е станал след спор за отнето предимство. 59-годишен водач ударил с ръка страничното огледало на автомобил, управляван от 48-годишен мъж. И двамата шофьори са тествани за наркотици. При единия пробата е показала..
Село Избул в община Нови пазар вече е на воден режим. Това съобщават от ВиК – Шумен на сайта си. Причината според дружеството е намален дебит от водоизточниците. В селото от 11 август насам водата спира от 5:30 до 8:00 ч. и от 17:00 до 20:00 ч. Избул е осмото населено място в Шуменска област и първото в община Нови пазар, което официално е на воден..
От днес, заради ремонт на канализацията се въвежда поетапно пълно затваряне на участък от ул. „Университетска“ – след изхода на сектор „Пътна полиция“ до Асфалтова база – Шумен, съобщиха от Общината. Новата организация на движението ще бъде със срок до 22 октомври. Затварянето на улицата ще бъде на два етапа. На първи етап ще бъде затворен..
Напредва изграждането на пътя Царев брод – Коньовец, на отбивката към конезавода „Кабиюк“. Тежка техника и строителни екипи работят на пътния участък, който трябва да бъде готов за предстоящите чествания на Съединението. Това съобщават от Община Шумен. Припомняме, че на 30 август в лятната резиденция „Кабиюк“ ще бъде открит бюст-паметник на..