Два случая на деца, заболели от коклюш, са регистрирани за последните две седмици в Русе. Това съобщи за БТА заместник-директорът на Регионалната здравна инспекция в крайдунавския град д-р Искра Генева.
Първият случай е от 10 април. Става дума за 12-годишно момиче, на което е трябвало да бъде направена реимунизация до края на тази година. Ученичката е в добро общо състояние. Съучениците от класа на момичето са изолирани за 14 дни. Досега няма други заболели от паралелката.
Вчера с коклюш е диагностицирано и 4-годишно момченце, което е имунизирано. То не е посещавало от месец детската градина, тъй като е било болно. Направено му е изследване, като резултатът бил положителен. Детето е в добро състояние.

Русенец постави рекорд на Гинес с плуване в ледени води. Това е поредната благотворителна кауза на Теодор Цветков. Мъжът влезе в ледени води в знак на подкрепа на мъжете, които имат проблеми с психичното си здраве. С инициативата си русенецът иска да привлече внимание към темата за мъжката уязвимост и нуждата свободно да се говори за това. "Това е..
За 10:00 часа днес в Окръжен съд - Русе е насрочено разпоредителното заседание по делото срещу 19-годишния младеж, който през юли се вряза с автомобила си в заведение в Разград и причини смъртта на трима души. На извършителя бе наложена мярка "Домашен арест" и това предизвика реакция на близките на загиналите. Делото ще се гледа в Русе, тъй като..
Оранжев код за обилни валежи е обявен в Русенско за днес, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология. Очакваните количества дъжд са около 35 – 40 л/кв. м, което е в т.нар. долен диапазон на оранжевия код. На места обаче са възможни локални наводнения. Очакванията са валежите да спрат довечера. В Областната администрация в..
Множество сигнали за застреляни домашни кучета в 4 русенски села са постъпили през последните дни в полицията. Според собствениците инцидентите се случват, докато разхождат домашните си любимци и някой стрелял от далечината. Хората предполагат, че най-вероятно става дума за един и същ извършител, тъй като действията са почти идентични...
Експертно становище и предложения от сектор "Пътна полиция" за монтиране на камери, с които да се контролира скоростта в рискови участъци на Русе, е поискал кметът Пенчо Милков. Това написа градоначалникът в официалния си профил във фейсбук. Предложените места включват булевардите "България", "Липник", "Христо Ботев" и "Тутракан", улиците..
В местността Бальов дол за трета поредна година бе отслужена панихида в памет на русенски интелектуалци, убити без съд и присъда след 9 септември 1944 г. Сред тях са Тонка Обретенова – внучка на Баба Тонка и съпругът ѝ Нико Просеничков - директор на Мъжката гимназия в Русе. Това съобщиха от областната администрация. На поклонението присъства..
Четирима полицаи от Русе получиха почетни грамоти от областния управител Драгомир Драганов. Отличията бяха връчени на официална церемония в областната администрация в навечерието на Деня на свети Архангел Михаил по случай професионалния празник на българската национална полиция. Грамоти получиха заместник-директорът на ОДМВР – Русе комисар..