Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

На Лазаровден откриха ново игрище в Шумен

Реновирано игрище за мини футбол беше открито днес в Средното училище „Сава Доброплодни“ в Шумен. 

На церемонията кметът на общината Христо Христов даде началото на спортен празник и заяви, че една от целите му е развитието на спорта в Шумен. 

Директорът на училището Албена Неделчева поздрави гостите и нарече днешния ден още една стъпка към развитието на децата и възможността да спортуват на открито. 

Събитието включваше приятелски футболен мач между учители и представители на областната и общинската администрация. Във футболната среща участваха двама от зам. кметовете – Николай Симеонов и Николай Колев. 

Празникът продължи с волейболна среща, в която се включиха председателят на Общинския съвет –Ася Аспарухова, зам.-кметовете Светослава Хайнова и Десислава Петрова, началникът на Регионалното управление на образованието в Кремена Маринова, изявени ученици в областта на спорта и техните преподаватели.

След спортните прояви в двора на СУ "Сава доброплодни" имаше благотворителен великденски базар. Събраните средства от него ще бъдат за купуване на музикални инструменти за талантите на училището.

Чуйте още репортажа на Миглена Стоянова.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Стоматолози на форум в Шумен

Шумен ще бъде домакин на единайсетото издание на националния форум по дентална медицина "Мадарски конник" на 7 и 8 февруари (петък и събота). На тези семинари стоматолозите се запознават с най-новите тенденции в денталната медицина. Това каза за Радио Шумен председателят на зъболекарския съюз д-р Гергана Велинова. Тя припомни какъв е здравният..

публикувано на 07.02.25 в 09:02
ВиК - Шумен

ВиК - Шумен няма да плаща 5 млн. лв.

Върховният административен съд отмени наложената на ВиК – Шумен финансова корекция от 5 млн. лв. по договора за изграждане на Пречиствателната станция за питейни води в „Дивдядово“.  Делото бе образувано по жалба на ВиК срещу решение на Административен съд – Шумен, с което бе потвърдена корекция от 5,250 млн. лв., наложена по договор с ДЗЗД..

публикувано на 06.02.25 в 14:35
Проф. Христо Христов - кмет на община Шумен

Приемен ден на кмета

Кметът на община Шумен проф. Христо Христов ще има приемен ден на 24 февруари (понеделник) от 14:00 часа в зала 203 на общинската администрация. Това съобщават от пресцентъра на общината. От 10:00 до 13:00 часа в същия ден приемни за граждани в кабинетите си ще имат ресорните заместник-кметове и секретарят на общината. На 24..

публикувано на 06.02.25 в 12:36

Нов директор на НОИ - Шумен

Бившата директорка на Регионалната дирекция "Социално подпомагане" Севджан Акиф е спечелила конкурса за шеф на териториалното поделение на НОИ в Шумен.  Това става ясно от публикувания в страницата на института списък за окончателните резултати и класиране на кандидатите, участвали в конкурса за длъжността.  Общата оценка на Акиф е 50,40 точки...

публикувано на 06.02.25 в 11:41

Разследват убийство на куче

Труп на куче с видими следи от насилие по него е открит във Върбица. Това съобщават от шуменската полиция. Сигналът е получен вчера преди обяд в полицейското управление във Велики Преслав.  Към мястото на произшествието е насочен полицейски екип.  Животното е намерено на склона на отводнителен канал към река Герила във Върбица.  Разследващ..

публикувано на 06.02.25 в 10:46

Закани за убийство

43-годишен мъж от Нови пазар е задържан след отправени закани и заплахи към 29-годишна негова родственица. Това съобщават от шуменската полиция. Сигнал от жената е приет в полицейското управление в Нови пазар. Тя съобщила, че мъжът я заплашвал в интернет с убийство.  Създадена е незабавна организация за издирването му. С помощта на полицейски..

публикувано на 06.02.25 в 10:05

Иновации в градината

"Детската градина „Братя Грим“ в Шумен е акредитирана по Програма „Еразъм+“, което води до иновативност и европейски полезни практики в работата“ съобщи за Радио Шумен директорът на детското заведение Евгения Михова.  Неотдавна градината приключи поредния си проект по програма „Еразъм+“, насочен към образователен процес, който съчетава модерни..

публикувано на 06.02.25 в 08:52