Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Конкурс за шеф на КОЦ-а

Снимка: Радио Шумен

Да бъде открита нова конкурсна процедура за управител на Комплексния онкологичен център (КОЦ) в Шумен реши здравната комисия при Общинския съвет на днешното си заседание днес. Това стана с 4 гласа „за“ и трима негласували. 

Комисията не събра кворум и не взе решение за избиране на временно изпълняващ длъжността управител на КОЦ до провеждане на конкурса. 

Заседанието на здравната комисия излезе от рамките на добрия тон. Това стана след като общинският съветник Юлия Неделчева заяви, че има конфликт на интереси при гласуването на точките за Онкоцентъра в Шумен за трима от колегите й - членове на здравната комисия - д-р Махмуд Аламо и Емне Осман, които работят в лечебното заведение и председателя на комисията д-р Валентин Петров, за който бе заявено, че е в съжителство с работеща в центъра. 

Бяха приети годишните финансови отчети на лечебните заведения - еднолични общински търговски дружества за 2023 г. След пореден спор мнозинството от комисията по здравеопазване гласува управителите им да бъдат освободени от финансова отговорност. Всички общински лечебни заведения са в относително добро финансово състояние. Най-голяма финансова печалба отчитат от КОЦ - Шумен. 

На заседанието на 30 май окончателно ще се произнесе Общинският съвет в Шумен.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Коледният дух е вече в Шумен

Коледната елха на Шумен ще грейне на 30 ноември вечерта. Тя е монтирана пред Драматично-кукления театър. До нея ще бъде изграден нов детски кът. Втора елха с височина близо 4 метра и половина вече има и в Градската градина, а по електрическите стълбове на града ще бъдат поставени общо 340 нови коледни пана. Там, където украсата е готова, коледните..

публикувано на 21.11.25 в 15:35

Служители на НОИ в Шумен излязоха на протест

С искане за увеличение на заплатите с 20% днес в обедната си почивка на протест излязоха служители на териториалното поделение на НОИ в Шумен. По думите на Магдалена Бонева, председател на секцията към КТ „Подкрепа“ в института, това е справедливо вдигане на възнагражденията, които са много ниски за отговорността и ежедневното натоварване..

публикувано на 21.11.25 в 15:31

платена публикация
Отличие за Фикрет Индже

Сдружение „Български дарителски форум“ отличи Фикрет Индже в престижната категория „Личност със значим принос за развитието на дарителството в страната“. Българският дарителски форум връчи годишните награди „Корпоративен дарител“ за 20-а поредна година. Церемонията по връчването на наградите се проведе в София на 20 ноември. Българският дарителски форум..

публикувано на 21.11.25 в 15:30

С 30% ли се увеличава такса смет?

Увеличаването на таксата за битовите отпадъци в Шумен не бе подкрепено от представителите на икономическата комисия към Общинския съвет. За по-високата такса, която трябва да спази принципа „замърсителят плаща“, гласуваха трима съветници, а четирима бяха против. Предложението за 50% намаление на такса смет за лица до 18-годишна възраст бе..

публикувано на 21.11.25 в 15:13

ГЕРБ срещу високата такса смет

Увеличението на такса смет ще предизвика бурна дискусия сред общинските съветници в Шумен  на сесията на 27 ноември. Не заради друго, а защото е драстична.  Общинските съветници от ГЕРБ в Шумен ще гласуват против предложението на администрацията за повишаване на размера на план-сметката за чистота с 31%. А също така искат отлагане на въвеждането..

публикувано на 21.11.25 в 13:38

Остава двойното заплащане за двудневна сесия

Предложението общинските съветници в Шумен да получават едно възнаграждение за участие в заседание на Общинския съвет, независимо колко дни продължи то, не бе прието. Едва трима участници във временната комисия за промяна на Правилника гласуваха „за“ – Метин Джамбазов (председател на комисията, ДПС), Ивайло Илиев (ГЕРБ) и Христофор Крумов (Местна..

публикувано на 21.11.25 в 13:19

Чистят паметници от графити

Почистване на графити и замърсявания по паметници извършват от община Шумен, съобщават от пресцентъра на администрацията.   Графикът ще се изпълнява в рамките на четири дни - от днес до 24 ноември. Започва с фигуралната композиция на паметника на Панайот Волов в зелената площ на площад „Оборище“.  В събота ще се почиства и подходът на парк..

публикувано на 21.11.25 в 12:36