Финансови претенции към фирмите, ремонтирали ул. „Университетска“, предявява община Шумен, тъй като улицата е още в гаранционен срок, но се нуждае отново от ремонт на канализацията.
„Водим усилени действия, за да докажем некачествено изпълнение. Затова се заснема действителното състояние на канализацията, за да можем до 6 юни, когато е крайният срок, да подадем документи за искане на обезщетения по гаранцията. Фирмите не се явяват и ние ще правим ремонтите, но поне да имаме възможност впоследствие да си искаме средствата, които ще вложим“, каза кметът Христо Христов.
Той допълни, че фирмите засега не откликват на поканите за разговор с общината. Някои от тях дори били закрити.
От държавния бюджет са отпуснати допълнителни средства за ул. „Ришки проход“. Там ще бъде ремонтиран водопроводът и след това ще бъде асфалтиран.
Ремонтите на улиците в селата от северната част са приключени. В 15 села от южната част също са завършени. В ремонтна фаза са улици в селата Васил Друмев, Илия Блъсково, Салманово и Друмево.
Срокът е 10.07. 2024 г., но може рехабилитацията да завърши по-рано.
Ще бъде удължен срокът за усвояване на 20-милионния заем, защото някъде ремонтите ще продължат извън определената програма. Банката се е съгласила за месеците, в които не се ползват парите, да не се начисляват лихви. Това споразумение трябва да се одобри от Общинския съвет и минава за съгласие през ресорните комисии.
Временно се преустановява събирането на отпадъци от подземните контейнери в Шумен, съобщават от общината. Това се налага заради повреда в специализирания автомобил за сметосъбиране. По тази причина те няма да бъдат обслужвани и днес . До отремонтирането на повредата, до всеки подземен контейнер временно са поставени съдове тип "бобър", които се..
Грамота от полицията в родния си град получи шуменецът Георги Апостолов. На 3 август той и Тихомир Инджов от Несебър успяха да спрат и задържат пиян шофьор на автобус в района на Несебър. Наградата на Апостолов връчи старши комисар Георги Гендов – директор на ОДМВР – Шумен. „Управлението под въздействие на алкохол е една от най-сериозните предпоставки за..
И Шумен попадна в серията измами с карти за градския транспорт. От няколко дни в социалната мрежа има оферта за шестмесечни превозни документи само срещу 3,81 лв. Приканват се хората да действат бързо, тъй като картите са едва 500. Под публикацията има и линк, които уж води към промоцията. Засега страницата „Обществен транспорт в Шумен“ има 5..
61-годишен от село Пристое е задържан в РУ- Каолиново. В следобедните часове вчера, при извършване на проверка от полицейския служител мъжът направил опит да му попречи да свърши служебните си задължения. След надлежно предупреждение, че ще бъде задържан, той оказал съпротива и нанесъл удар по десния крак на униформения. Задържан е за срок..
Напредват дейностите по отводняването на терена и ремонтът на пътя на завоя от бул. „Ришки проход“ към комплекс „Барбароса“.Това съобщиха от община Шумен. Проектът трябва да е приключен от фирмата изпълнител до края на месец октомври. Вече са почти напълно изградени отводнителните съоръжения. Проектът предвижда 156 метра магистрално..
Погасен е пожарът в сухи треви, който пламна днес в следобедните часове в квартал "Тракия" в Шумен, съобщиха от полицията в областния град. Възстановено е и електричеството. С огъня са се справили 8 противопажарни екипа. Тепърва ще се изясняват материалните щети.
Пожар в сухи треви на голяма площ бушува в района на бившия завод ЗИЕНО в Шумен, съобщи репортер на Радио Шумен. На място са три противопожарни екипа, като се очаква подкрепление от екипи от Велики Преслав и Нови пазар. Заради силният вятър, огънят се разпространява бързо. Пламъците са в близост до електрическа подстанция и заради безопасност токът..