Двама кандидати за народни представители трябва да решат дали да влязат в 50-ото Народно събрание с мандат от Шуменско или от друг район, в който също са участвали в листа. Това са академик Николай Денков от коалиция „Продължаваме промяната – Демократична България“ и Борислав Гуцанов от “БСП за България”. Акад. Денков е кандидат и от Бургас, а социалистът е част от варненска листа. Втора в шуменската листа на ПП-ДБ е бившият народен представител проф. Нели Димитрова, а на БСП - проф. Катя Кайрякова - общински лидер на шуменските социалисти.
Решението на Централната избирателна комисия, показва че „Движението за права и свободи“ има два мандата в Шуменско. По един печелят ,ГЕРБ-СДС, „Възраждане“, ПП-ДБ и БСП.
Делян Добрев може да влезе в Народното събрание като представител от Разград или Хасково. Кандидатът на „Движението за права и свободи“ Джевдет Чакъров ще избира между мандат от Разград и Силистра.
Драгомир Петров от ПП „Има такъв народ“ е получил достатъчна за мандат подкрепа от Русе и Варна. Мартин Димитров от коалиция „Продължаваме промяната – Демократична България“ също има възможност да избира дали ще защитава интересите на избирателите си в Русе или София.
Тома Биков от ГЕРБ-СДС е с достатъчна подкрепа в Силистра и София.
Кандидатите за народни представители, избрани в два района, трябва да решат кой да представляват до края на днешния ден. В случай, че не информират Централната избирателна комисия за избора си, те ще бъдат вписани като депутати от района, в който първо са се регистрирали.
Кандидатът за народен представител от Русенския район Бедрос Пехливаняне подал заявление в Централната избирателна комисия, че не иска да бъде обявен за депутат. Той е водачът на листата на ГЕРБ-СДС, след него е Георги Кръстев.
Днес до обяд главно по Черноморието ще бъде предимно слънчево. Около и след обяд облачността от запад ще се увеличи и главно във вътрешността се очакват краткотрайни валежи, не са изключени и градушки. Ще духа до умерен североизточен вятър, по крайбрежието ще се обърне от източна четвърт. Максимални температури между 27° и 32°, за Шумен около..
Разград Няма прекъсвания за тази област Русе Днес от 9:00 ч. до 16:30 ч. ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Иваново, СТП Т 2 Иваново, кл. Б и улици: "Сергей Романов", "Вълчо Бобилов", "Михаил Ботев". Силистра От 8:30 ч. до 16:30 ч. ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Зебил – част от..
Парламентът въвежда засилен контрол върху цените за 12 месеца - от 8 август 2025 до 8 август 2026 година. Промените в Закона за въвеждане на еврото бяха приети окончателно на второ четене. Ще има гратисен период за бизнеса от два месеца - до 8 октомври, до когато трябва да въведат двойното етикетиране и касовите бележки с цени в лева и евро...
Днес ще има променлива облачност с повече слънчеви часове до обяд. Главно в Североизточна България на места ще превали краткотраен дъжд. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-северозапад, който по Черноморието постепенно ще се обърне от север-североизток. Максималните температури във вътрешността още се ще се понижат и ще са между 27° и 32°, в..
Разград Няма прекъсвания за тази област Русе На 30.07.2025 г., от 16:00 ч. до 16:30 ч. , поради планирани ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия по искане на ЕСО, са възможни смущения в района на с. Обретеник, ТП 3, БКТП "Солей"; с. Е. Йосиф, ТП 1, 2, 3, 4, 5, ТП "Кравефема", БКТП "Саламандър", ТП "ТКЗС"; с. Г. Абланово,..
Десислава Иванчева е помилвана от вицепрезидента Илияна Йотова и излиза от затвора в Сливен. Това потвърди бившата заместничка на Десислава Иванчева Биляна Петрова, която бе осъдена заедно с Иванчева и пусната предсрочно поради тежко здравословно състояние. До това развитие се стига, след като съдилищата отказаха условно..
Максималният размер на държавната помощ за пострадалите от пожарите е 1914 лв. Това заяви пред БНР Анелия Василева от Главна дирекция "Социално подпомагане". Т ози вид помощ е еднократна и се изплаща веднъж в годината. За целта хората трябва да подадат заявление-декларация в Дирекция "Социално подпомагане". Ако обаче през годината е ползвано..