Нови мащабни инфраструктурни проекти започват в района около Бяла, съобщават от областната администрация в Русе. Най-късно тази есен се очаква да започне изграждането на нов водопровод в село Босилковци. Това стана ясно след среща на областния управител на Русе Драгомир Драганов с кмета на Бяла Димитър Славов. За целта вече е подписан договор с Министерството на регионалното развитие и благоустройството /МРРБ/, като стойността на проекта е за около 1.2 милиона лева. По думите на Славов инвестицията е наложителна, защото настоящият водопровод е напълно амортизиран.
„Сега в Босилковци се наблюдават между 85% и 90% водозагуби, което е огромно количество вода и на практика означава, че водопроводната система в селото не работи“, коментира кметът на Бяла. Предстои и стартирането на още два големи инфраструктурни проекта на обща стойност приблизително 7.5 милиона лева. Става дума за цялостна рехабилитация на пътя между селата Стърмен и Ботров и между Ботров и Брестовица. Общата дължина на двата участъка е около 10 километра. Същевременно се предвижда и изпълнението на дейности за подобряване на енергийната ефективност на сградата на Общинската администрация в Бяла.
Оранжев код за опасно горещо време е обявен за понеделник в областите Шумен, Търговище, Разград, Русе и Силистра и още 14 в страната, информират от НИМХ. В понеделник ще е слънчево и най-горещо през следващата седмица. Ще духа слаб, североизточен вятър. Преобладаващите минимални температури ще са между 18 и 23 градуса и максимални от 35 до 40..
След двудневно безводие отново потече вода по чешмите в русенското село Бъзън. Пускането се извършва поетапно, за да се избегнат нови аварии и да се гарантира равномерно налягане във водопроводната мрежа, информират от ВиК – Русе. Радио Шумен припомня, че в селото над 2000 души останаха без вода за повече от 40 часа, защото неизвестен човек е..
Вандалска проява върху водопреносната мрежа остави без вода над 2000 души за повече от 40 часа в Русенското село Бъзън, съобщава БНТ. Второ денонощие от чешмите в селото не потича вода, защото неизвестен човек е спрял крана на изпускателя на водопреносната мрежа, който са намира в труднодостъпен горски район. Това се случило в четвъртък вечерта...
И днес времето ще бъде слънчево, във вътрешността горещо. Вятърът ще е слаб от север, следобед до умерен от североизток, изток, вечерта от югоизток, по Черноморието подсилен от бриз. Максималните температури във вътрешността ще се повишат до 33°-38°, по крайбрежието ще са от 27° до 32°, за Шумен около 35°. Вълнение на морето 2-3 бала. Температура на..
От днес е задължително двойното обозначение на цените на стоки и услуги в лева и в евро. Етикетите трябва да показват с еднакъв шрифт двете цени, но няма изискване коя да е водеща – тази в лева или в евро. Търговците получават два месеца гратисен период, за да приведат в съответствие софтуера на касовите си апарати. Законът за въвеждане на еврото..
Днес ще преобладава слънчево време, по-значителна облачност ще има само над Югоизточна България. Ще продължи да духа умерен север-североизточен вятър, който по-късно през деня ще се ориентира от изток и до вечерта ще отслабне. Максималните температури слабо ще се повишат и ще са между 29° и 34°, по Черноморието 28°-30° за Шумен около 33°. Вълнение на..
Петък 08.08.2025 Разград На 08.08.2025 г., от 13:30 ч. до 16:30 ч., поради планирани ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на гр. Разград, ТП ,,Хр. Ботев", улици ,,Хр. Смирненски", ,,Бели Лом", ,,В. Априлов". Русе В периода 07.08.2025 г. - 08.08.2025 г.,..