Деца от вокална школа „Белканто“ с вокален педагог Ива Георгиева бяха избрани от певицата Теди Кацарова след конкурс в Шумен да участват в концерти из страната от турнето "Обич и песен", организирано от Евгени Боянов.
Ива Георгиева е преподавател по пеене и основател на школа „Белканто“. Нейните ученици Николай Зотев и Есен Ахмед участват в много певчески конкурси из цялата страна и са носители на многобройни отличия, сред които първи награди и Гран при.
Последният им успех е още по-вълнуващ - към грамотите и статуетките, те получиха и покана от известната поп певица Теди Кацарова да пеят на една сцена с нея и музикалната й група.
Чуйте интервю на Виктория Стефанова с Ива Георгиева.
Трима граждани и една фирма са глобени от община Шумен за това, че не са почистили прилежащите територии пред сградите си от сняг или лед. Според наредбата, глобата за това нарушение е от 100 до 1000лв. Главният инспектор “Контрол по чистотата” в община Шумен Валентин Велев определи работата на администрацията за почистването в Шумен и останалите..
Молебен за здраве на хората с редки болести бе отслужен днес, в деня на Св. Серафим, в шуменския храм „Св. Три Светители“. Според преданието Св. Серафим помага на болни, бездетни и самотници да намерят сродна душа. Нужна е обаче вяра и молитва от сърце, каза отец Иван, който отслужи молебена за здраве. Над 400 хиляди са хората с редки болести..
Двама общински съветници от различни политически групи в Общинския съвет на Шумен предлагат да се започне събиране на информация за създаването на Общ устройствен план на Шумен. Дотогава има още 6 години, но те считат, че работата трябва да започне още сега. Предложението им влиза за втори път в сесийната зала, защото не бе взето решение. „В..
Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни в Търговище е превъзпитавала през миналата година не само тийнейджъри, но и техните родители. Налагало се е да се предприемат мерки по закон и срещу майки и бащи. На петима е наложена мярката предупреждение, каза за Радио Шумен Татяна Петрова, секретар на..
Съоснователят на една от големите образователни платформи у нас – Уча.се – Николай Жейнов днес бе в Шуменския университет. Пред студенти и ученици той сподели своя личен път – от първите стъпки в предприемачеството до създаването на една от най-влиятелните образователни платформи у нас. Росица Арабаджиева разговаря с Николай Жейнов – за..
Студът нанесе тежки поражения по овощните градини в Североизтока. Щети има на 100 % по кайсията и по ранните сортове череши. Сериозни загуби най-вероятно има и по други плодови дръвчета. Това каза за Радио Шумен силистренецът Мирослав Черников от Съюза на Дунавските овощари. „След отрицателните температури от минус 25 и минус 23 градуса, пораженията..
През последните години недостигът на лекари и медицински специалисти е сериозен проблем за лечебните заведения както в доболничната помощ, така и в болниците в България. Но има и изключения. „Привличането на утвърдени специалисти и на млади медици, които да специализират при нас е дългогодишен процес“ – казва административният директор на..