Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Променят общински наредби

Снимка: Данче Бозаджиева

20 докладни записки включва дневният ред на Общинския съвет в Разград, който ще заседава днес - 30 юли.

Две от решенията, които предстои съветниците да вземат, са свързани с изменения на общински наредби. Едното касае Наредбата за местните такси и цени на услуги във връзка с ползването по 5 пъти безплатно в месеца на лица с увреждания след представяне на експертно решение на ТЕЛК. Другият нормативен документ, който подлежи на изменение, е Наредбата за придобиване, управление и разпореждане с имоти – общинска собственост.

Сред докладните за предстоящата сесия е изменение на Програмата за управление и разпореждане с общински имоти, като се добавят още 7 имота, за чието закупуване или отдаване под наем има заявен интерес.

По искане на Съюза на глухите в България общинската администрация предлага на местната структура на организацията да бъде предоставен за безвъзмездно ползване част от общински имот в Битовия комбинат.

Три от докладните са свързани с бюджета на община Разград.

Очаква се на сесията да бъдат утвърдени маршрутните разписания на автобусните линии от общинската транспортна схема.

Сесията на Общинския съвет в Разград е насрочена за 13:30 ч. Тя се излъчва пряко в сайта на община Разград.


По публикацията работи: Росица Арабаджиева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Мъж вилня на село

Пиян мъж наби семейството си и потроши покъщнина в дома си в Юпер, съобщават от разградската полиция. Сигналът за домашно насилие е подаден от кмета на селото в районното в Кубрат. Около 01:00 часа на 22 юли 48-годишният мъж в явно нетрезво състояние нанесъл побой на 46-годишната си жена и малолетната им дъщеря на 9 години, като отправял закани..

публикувано на 22.07.25 в 11:54

Търсят баш майстора на киселото мляко

Трети ден в Разград продължава Панаирът на киселото мляко и Фестивалът на народните традиции и художествените занаяти в Разград. Участници от 8 държави и 5 делегации от побратимени градове са гости на събитието. Над 100 занаятчии представят своето творчество, както и 14 производители на мляко и млечни продукти.  Програмата на Панаира започва и днес  с..

публикувано на 22.07.25 в 09:35

Хайде на панаир!

Втори ден в Разград продължава 23-тото издание на Панаира на киселото мляко и Фестивала на народните традиции и художествените занаяти.  Участници от 8 държави и 5 делегации от побратимени на Разград градове са гости на събитието. Над 100 занаятчии   представят своето творчество, а  повече от 45 търговци - хранителни и нехранителни стоки, сред които..

публикувано на 21.07.25 в 09:31

БСП-ОЛ за пълен мандат

Изборът на омбудсман и актуализацията на бюджета на държавата във връзка с проекти на общините, според мен, са заявка на Обединената левица за пълен мандат. Това каза в Разград председателят на Народното събрание Наталия Киселова. "Мисля, че е ясно - категорично е разбирането на БСП и на Обединената левица, че сме против предсрочни избори. Поради тази..

публикувано на 21.07.25 в 08:16

Кражба на пари от карта

68-годишен мъж от село Севар сигнализирал вчера, че е откраднато портмонето му с лична и дебитна карта, а от банковата му сметка липсват 5700 лв. Това съобщават от разградската полиция. Предприети са незабавни и целенасочени оперативно-издирвателни действия, при които е установен извършителят на деянието – криминално проявен и осъждан 48-годишен..

публикувано на 18.07.25 в 10:11

Мълния подпали сгради

Мълния запали постройки в град Лозница. Това съобщават от разградската полиция. Сигналът за пожар е подаден около 20:25 часа на 17 юли на тел.112. Вследствие на падналата гръмотевица се самозапалила стопанска постройка, собственост на 77-годишна жена. След това огънят се прехвърлил на съседни, долепени една до друга постройки, собственост на..

публикувано на 18.07.25 в 09:59

Помощ в жегите

Кампанията „С отговорност към горещините“ на лечебните заведения „Медика“ днес ще бъде в Разград и Попово. Кардиолози и съдови хирурзи ще консултират безплатно желаещите как да предпазят сърдечно-съдовата си система от опасните последствия на високите температури. Минувачите ще получат безплатно и бутилка минерална вода. В Разград мобилният..

публикувано на 18.07.25 в 08:12