Турхан Каракаш е избран за временно изпълняващ длъжността председател на Областния съвет на ДПС в Шумен. Той заема мястото на Недрет Халил. За промяната, направена на 27 август с решение на Централното оперативно бюро на ДПС, потвърди пред Радио Шумен самият Каракаш.
"Аз ще остана на поста до провеждането на извънредна областна конференция, като е записано в решението на ЦОБ на ДПС. Благодаря за подкрепата и оказаното доверие. Отговорността по подготовката за редстоящите парламентарни избори е огромна и ще работим за успех", заяви настоящият председател на Общинския съвет в Никола Козлево.
С решение от същото заседание е освободен Хамди Илиязов като областен лидер на ДПС в Търговище и на негово място е избран Танер Али.
"Увaжaeми члeнoвe, cимпaтизaнти и пpиятeли нa ДΠC - Tъpгoвищe, вeчe e фaĸт, чe ДΠC Tъpгoвищe ce пpeдcтaвлявa в мoe лицe Taнep Aли ĸaтo вp. и. д. oблacтeн пpeдceдaтeл нa ДΠC дo пpoвeждaнe нa peдoвнa oблacтнa ĸoнфepeнция нa ДΠC. Πpизoвaвaм вcичĸи дa бъдeм eдинни и cплoтeни в имeтo нa oблacт Tъpгoвищe и Бългapия", ce ĸaзвa в публикация на Танер Али в профила му във Фейсбук. Публикувана е и снимка на рeшeниeтo oт 27 aвгycт.
Емблемата на Шумен – Мемориалният комплекс „Създатели на българската държава“, днес чества 44 години от своето официално откриване. През студените есенно-зимни дни на 1979-1980 година започват да се правят сондажите за взривяването на скалните маси на Шуменското плато. Там, където само след няколко месеца ще бъде открит импозантният паметник,..
Две кръгови кръстовища да бъдат изградени на изхода от Шумен в посока Бургас. Те трябва да осигурят достъп до ул. „Пролетарска“ и ул. „Цветан Зангов“. Това предложи общинският съветник Данаил Данчев. По време на заседанието на Общинския съвет той показа проекти за кръговите кръстовища, изработени от фирми, които имат обекти в близост до изхода..
Регионален турнир по шахмат организират на 27 и 28 ноември Спортният клуб „Светлина“ за хора със зрителни увреждания, съвместно с Регионалната организация на слепите в Шумен. Състезанието се провежда в хотел „Орбита“. В турнира участват пет спортни клуба за незрящи от Ямбол, Русе, Варна, Плевен и Шумен. Турнирът вече е традиционен и се организира в..
Кметът на Шумен Христо Христов се върна в залата на Общинския съвет, след като общинските съветници приключиха със задаването на въпроси към администрацията. Повече от час в залата остана само зам.-кметът Бейнур Ахмед. Проведени бяха консултации, които не успяха да върнат кмета Христов и екипа му. Съветникът Ивайло Илиев обяви, че групата..
Изложбата „Украински носии и традиции“ на фотографа Дмитро Перетрупов ще бъде открита в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“ в Шумен утре -28 ноември, съобщиха от културната институция. Тя представя традиционните украински народни носии с техните регионални особености и символика като част от украинската национална идентичност. За..
Кметът на Шумен Христо Христов напусна заедно с екипа си заседанието на Общинския съвет. В сесийната зала като единствен представител на администрацията остана неговият заместник Бейнур Ахмед. Той обаче бе инструктиран да отговаря на всички питания: "Ще направим проверка и ще отговорим писмено". "Недопустимо е поведението на кмета на община Шумен,..
Догодина шуменци няма да плащат по-скъпа такса смет. На заседание на Общинския съвет в Шумен преди минути бе оттеглена точката от дневния ред на сесията, която променя методиката за определяне на таксата за битови отпадъци. Това направи в началото на заседанието кметът на община Шумен Христо Христов, като се оправда с предложения национален бюджет за..