Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Среща за развитие на туризма

Снимка: Община Шумен

Възможностите за лечебен и СПА туризъм в Мараш обсъдиха кметският екип на Шумен и представител на PKF Hospitality Group. Работната среща, свързана с концепцията и плана за развитие на туризма в Шумен и региона, се проведе с акцент върху възможностите за развитие на района около минералния извор в селото, съобщиха от общината. 
„Общинската територия, с която разполагаме, е 11 дка. Тя включва минералния извор, два басейна, сграда за съблекални, недовършена сграда и трафопост“, каза по време на срещата кметът проф. Христо Христов.
 „Трябва да се има предвид, че хората, които ще посещават обекта, основно ще са със здравословни проблеми. Въпреки че ще има и СПА процедури, насоката е за изграждане на балнеолечебен център. Затова тази част от курорта трябва да се раздели от спа и уелнес пространството“, добави Томислав Чех - мениджър директор на PKF Hospitality Group.
По публикацията работи: Айше Лятиф


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Кога ще има Парк на будителите?

Идеята да бъде изграден Парк на будителите пред шуменското читалище „Добри Войников“ оповестиха днес  ученици от Профилираната езикова гимназия „Никола Й. Вапцаров“ в Шумен. По време на традиционното тържество те раздаваха брошури с хората, дали много за българското образование. Идеята е в алея на будителите да бъдат почетени свързаните с Шумен..

публикувано на 01.11.25 в 12:21

"Подари книга - вземи книга" в Шумен

Второ издание на кампанията "Подари книга - вземи книга" се организира в Шумен утре - 1 ноември. Поводът е Денят на народните будители. Щандът, на който може да се разменят книги, ще бъде разположен срещу Административния съд в центъра на града от 10:00 ч. до късния следобед.  По време на кампанията ще се събират и дарения за лечението на момченце с..

публикувано на 31.10.25 в 15:03

Почистват за Архангелова задушница

Общинските предприятия в Шумен почистват в района на Гробищния парк за Архангелова задушница. Това съобщиха от общината.  Продължава и отстраняването на сухи и опасни дървета в града, които комисията в община Шумен установи. Днес се работи на ул. „Бунтовник“, по бул. „Мадара“ и в жк „Херсон“, където се оформят корони и се отстраняват листна..

публикувано на 31.10.25 в 13:11

Шумен ще строи подземен паркинг

След като вчера Общинският съвет в Шумен одобри разширената синя зона в града, не закъсняха и реакциите. В нейния обхват попадат над 50 улици в централната градска част. Собствениците на един автомобил ще заплащат по 90 лв. за годишен абонамент, а ако имат втора кола, удоволствието да паркират ще им струва 180 лв. или общо 270 лв. за две коли.  Още..

публикувано на 31.10.25 в 13:04

Акция "Зима" на пътя

Традиционната акция "Зима" започва от 1 ноември. Инициативата, насочена към безопасността на участниците в движението през студените месеци, ще протече в три етапа.  От 1 до 10 ноември ще се акцентира върху изправността на превозните средства – особено велосипедите, електрическите тротинетки и каруците. Ще се проверяват светлини, светлоотразители и..

публикувано на 31.10.25 в 12:43

Награди за киноклуб "Мадарски конник"

Филмът "Домът" на Мюжген Исуф, Апостол Фанев, Красимир Георгиев и Николай Тодоров от киноклуб "Мадарски конник" към НЧ "Добри Войников – 1856" спечели наградата за режисура на 33-ия Международен фестивал на любителския документален филм "Камера 300" в Битоля, Северна Македония. Наградата на "Камера 300"   в категорията за  монтаж получи друг филм..

публикувано на 31.10.25 в 11:56

Без промяна в цените на такситата в Шумен

Предложението за увеличаване на минималните цени за таксиметровите услуги в Шумен от 0,85 лв. на километър на 1,29 лв. (0,66 евро) за дневна и 1,59 лв. за нощна тарифа не бе прието от общинските съветници, които заседават втори ден. Те трябваше да гласуват предложението на превозвачите, тъй като до 31 октомври общинските съвети приемат тарифите на..

публикувано на 31.10.25 в 11:19