Тест на Националната система за ранно предупреждение и системата BG-Alert ще се проведе днес в цялата страна.
От 11:00 часа ще се излъчат акустични сигнали - предварително записани гласови съобщения, излъчвани неколкократно, които съдържат информация за вида опасност и последващи съобщения за конкретната ситуация.
Тестът приключва с национален сигнал за край на тревогата, излъчен неколкократно.
Тренировката се провежда, за да се провери техническото състояние системата.
Призовават се гражданите да запазят спокойствие по време на проверката.
Променлива облачност, по-значителна в сутрешните часове по поречието на Дунав ще има днес. Там ще превали и краткотраен дъжд. На места ще има много ниска облачност или намалена видимост, за кратко облачността ще се разкъса и намалее, но следобед отново ще се развива купеста облачност и на отделни места е възможно да превали. Ще духа слаб вятър от..
Работещите в Българското национално радио, Българската национална телевизия и Българската телеграфна агенция излизат на национален протест на 15 май. Те ще блокират кръстовището пред Софийския университет "Свети Климент Охридски", ще има и акции в други градове на страната. Искането е за минимално увеличение на заплатите с 15 процента,..
Близо пет килограма марихуана са открити при претърсване в дома на 47-годишен мъж от Шумен. В събота, автомобилът му бил спрян за проверка, а тестовете са показали, че шофьорът е зад волана под въздействието на кокаин, бензодиазепин, амфетамин и метамфетамин. "Полицаите са действали по сигнал", каза днес комисар Веселин Захариев, началник на..
Новата седмица ще започне с предимно облачно време. Понеделник сутринта на места главно във вътрешността на района е възможно видимостта да е намалена. След обяд на места отново ще има валежи от дъжд. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток, температурите ще се понижат и минималните ще са предимно между 6° и 11°, а максималните - между..
Разград В периода 12.05.2025 - 16.05.2025, от 9:00 до 16:30 , поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Каменар, ТП 1, ТП 2, ТП "ТКЗС" и ПС "ВиК"; с. Гороцвет, ТП 2 и ТП "ТКЗС Овчарник". В периода 12.05.2025 - 16.05.2025, от 9:00 до 16:30 , поради..
Днес облачността ще е по-често значителна. На изолирани места ще превали краткотраен, предимно слаб дъжд. Ще духа слаб вятър от североизток и изток. Максимални температури между 14° и 19°, за Шумен около 16-17°. Прогнозата е на НИМХ-Варна
Сутринта на места ще се образуват мъгли. През деня ще има променлива облачност, която на места временно ще намалява до слънчево време. Ще е почти тихо. Максималните температури ще са между 16° и 21°, за Шумен около 18°.