Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Измама с дрехи по фейсбук

Снимка: Любо Андреев

С фалшив профил във Фейсбук мъж успя да измами 20 жени от цялата страна да купят от него несъществуващи тоалети. Находчивецът се регистрирал под името "Михаела" и започнал да публикувал примамливи снимки на дрехи, на цени между 20 и 60 лева. Идеята реализирал в средата на миналата година и успял да заинтригува потребителки на социалната мрежа от цялата страна, не само от Шумен.

На всички, които си поръчали тоалети, измамникът изпратил по куриер пакети, които съдържали износени дрехи, нямащи нищо общо с направените поръчки по снимка. 

Пратките нямали опция „преглед и тест“, затова купувачките превеждали парите с наложен платеж, без да виждат за какво плащат. С общо 805 лева се облагодетелствал мъжът, който е родом от Шумен, а иначе е с постоянен адрес във Варна. 

Тази седмица Районният съд в Шумен му е наложил ефективна присъда - 1 г. затвор при строг режим на изтърпяване на наказанието. Търговецът измамник, който и преди е осъждан, признал всички факти в обвинителния акт и делото срещу него е вървяло по съкратена процедура.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Планово без ток на 27 август

Разград На 27.08.2025 г., от 8:30 ч. до 16:30 ч., поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на селата: Белинци, Духовец; БКТП "КВ. Еко Духовец". На 27.08.2025 г., от 8:30 ч. до 16:30 ч., поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на..

публикувано на 27.08.25 в 08:23

Слънчево и топло

Днес ще е предимно слънчево, следобед във вътрешността на района с временни увеличения на облачността. Вятърът сутринта ще е много слаб, променлив по посока, следобед ще е умерен от изток.  Сутринта във вътрешността ще е хладно с ниски минимални температури от 12 до 17 градуса, по Черноморието ще са по-високи от 15 до 20.  Максималните температури ще са..

публикувано на 27.08.25 в 07:42

Топъл обяд за 70 хиляди

Около 70 хиляди нуждаещи се от подкрепа ще продължат да получават безплатен топъл обяд и след 30 септември тази година. Това съобщават от Агенцията за социално подпомагане.  Подкрепата за хората е осигурена до края на януари следващата година, след осигурено финансиране по европейската програма "Храни и основно материално подпомагане. Управляващият..

публикувано на 26.08.25 в 09:01

Пощите спират пратките за САЩ

"Български пощи“ временно преустановяват приемането на всички пратки за САЩ от днес, съобщиха от държавната компания.  Причината е в планираните промени от администрацията на страната, свързани с митническото обслужване на влизащите там пратки. При промяна в ситуацията информация ще бъде публикувана на сайта на дружеството, допълват от..

публикувано на 26.08.25 в 08:32

Затопляне във вторник

Днес ще е предимно слънчево, следобед с временни увеличения на облачността.  Сутринта над отделни райони ще има намалена видимостта. До обяд ще духа слаб променлив по посока вятър, който постепенно ще се ориентира от югоизточна четвърт и следобед ще се усили до умерен. Максималните температури ще се повишат до 25°-30°, за Шумен около 27°. Вълнение на..

публикувано на 26.08.25 в 07:42

Адреси без ток

Вторник 26.08.2025 Разград Няма прекъсвания за тази област Русе На  26.08.2025 г., от 15:30 ч. до 17:00 ч. , поради планирани ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия по искане на ЕСО, са възможни смущения в района на с. Иваново , с. Божичен , с. Красен , с. Басарбово , с. Щръклево , с. Нисово, включително кабелни..

публикувано на 26.08.25 в 07:00

Изплащат помощи на фермери

Поетапното изплащане на държавната помощ за компенсиране на щетите по земеделските култури, причинени от неблагоприятни климатични условия, заради които тази година измръзнаха череши, вишни и кайсии започва от днес.  Над 3 млн. и 200 хил. лв. ще постъпят по сметките на 254 земеделски стопани, съобщават от Фонд „Земеделие“. Право на субсидии имат..

публикувано на 25.08.25 в 08:27