„Пълнолудие – отложен живот“ е режисьорският дебют на известния актьор Кръстьо Лафазанов. След ролята му на злодей в спектакъла „Шошана“, сега в шуменския театър той и негови колеги от трупата представят последното заглавие, написано от покойната му съпруга, актрисата Елена Начева.
В поканата към представлението, което ще се играе на 8 ноември - петък, пише, че представлението ще взриви "като комиКадзе идиотските ни страхове от ковИдиотилия се делник". А за публиката е обещан лечебен смехосеанс от 90 минути с ДДС (Допълнителна Доза Смях).
За популярния актьор Кръстьо Лафазанов думата режисьор е твърде високо стояща в неговото съзнание и той е по-скоро нарича себе си измишляч. Представлението „Пълнолудие“ е моноспектакъл, който артистът прави преди години в Сатиричния театър в столицата, а текстът на съпругата му Елена е бил подарък за неговата 60-та годишнина. Тя му оставя и втори текст, но заради затварянето на театрите по време на пандемията, той се превръща в нов спектакъл, наречен „Комикадзе“, който се играе в нощните клубове. Още тогава Лафазанов има усещането, че представленията имат потенциала да изградят нова постановка.
„В шуменския театър решихме да го направим като кабаре. Това е една изповед на комедиен актьор, който е минал през какви ли не и решихме да го облечем като кабаре. Един комедиен актьор разказва чрез ролите си своя живот. Разбира се, това не са всички роли, преработили сме ги“, каза Кръстьо Лафазанов.
В останалите роли се превъплъщават Йоанна Генчева, Валентин Методиев и Александра Михайлова.
В представлението участват още Никол и Миглена от танцовата формация „Емоушън“ към Младежкия дом в Шумен.
Музиката, която ще звучи в спектакъла „Пълнолудие“ е композирана и подарена на Кръстьо Лафазанов от Димитър Льолев.
Сценографията в постановката е на Мария Колева, сценарият е на съпругата на актьора – Елена Начева, в чиято памет се прави и тъжната комедия.
Чуйте още от репортажа на Миглена Стефанова.
"Благодарим от сърце на всички, които предприеха епично пътешествие, обхващащо 6500 години, на специалната изложба „Първите владетели на Европа“ през последните девет месеца. Това пишат от музея в Гатино, Канада, който е последната спирка от над двугодишното американско турне на експозицията. В нея участваха повече от 700 редки и изящни..
След по-малко от два месеца в обща изложба ще бъдат събрани най-характерните ястия за русенския регион. Всичко това е възможно заради проекта „Местна кухня в четири сезона“, по който вече работят от Регионалният исторически музей заедно с читалища в 8 населени места от областта. Усилията им са подкрепени от Националния фонд „Култура“. Дейностите..
Самият оркестър ще бъде солист в концерта на Симфониета Шумен тази вечер от 18:35 часа, тъй като ще изпълни 11 произведения на композитори от Балканския и Иберийския полуостров. Това се случва благодарение на програмата подбрана от диригента Владимир Бошнаков, който е обединил най-страстните и темпераментни творби под заглавието „Огнени танци“...
Почетният гражданин на Шумен и носител на „Златна значка на Шумен“ Иван Иванов продължава да пази в сърцето си спомените от своя професионален път. И как да е иначе, като професионалният му път е танц в неравноделен такт. Участвал в различни танцови ансамбли, докато създава танцовата формация „Детелини“. С тази трупа запалва много деца към..
Три дни камерната зала на Драматичния театър в Търговище ще бъде пълна с публика, която иска да види най-новото заглавие на младежката театрална школа на Грета Неделчева към Народното читалище „Напредък“. Премиерата на пиесата „Изход“ от Йоана Мирчева е тази вечер, на 28 и на 29 януари. Актьорите са седмина ученици от 9 до 12 клас. Според..
Първата премиера за годината на кукления театър в Търговище е драматизацията на „Малката кибритопродавачка“ по класическата приказка на Ханс Кристиан Андерсен. Постановката на младия режисьор Иван Колев предлага свеж и вълнуващ поглед върху добре познатата история, като акцентира върху теми като приятелството и чудесата, които могат да се..
Една от археологическите сензации на миналата година у нас е част от изложбата на Националния исторически музей, която се открива днес (23.01), озаглавена „Древни находки - нови открития“. Става дума за намерения оловен средновековен печат в болярското имение край първата ни столица Плиска, известно и с научното си име обект 41. Мястото от..