Община Върбица е направила необходимите проучвания и е изработила проект за ремонт на северната част от Върбишкия проход, която е на територията на Шуменска област. Това каза за Радио Шумен Мердин Байрям, кмет на община Върбица. По думите му, до две години, реновирането на пътната отсечка, може да стане факт.
"Проектите са на инженеринг. Да се надяваме догодина Агенция "Пътна инфраструктура" да отпуснат средства за изпълнението на нашата част. Очаквахме през тази година Областното пътно управление в Бургас и Областното пътно управление В Сливен да проектират техните части в южната част на прохода. Надяваме се до 1-2 години Върбишкият проход да се отвори за движението на лекотоварните автомобили. По този начин ще намалим ПТП-тата в Ришкия проход и неговия трафик", посочи той.
Върбишкият проход е най-кратката транспортна връзка от Румъния за Турция, но е затворен за движение вече повече от 20 години, заради пукнатини, улягания и сериозни свличания на пътното платно.
Приемът на творби в националния конкурс „Природата - моето вдъхновение“ е обявен. Конкурсът се организира вече 30 години от дирекцията на Природен парк „Шуменско плато“. Надпреварата е за ученици от I до VII клас и включва рисунки, приложни творби, дигитални творби и литературно творчество - есе или стихотворение. За дигитални творби могат да..
Пътнотранспортните произшествия в Шуменска област през миналата година са се увеличили с 9% спрямо предходната, но жертвите са намалели от 15 на 11, от които 5 в община Шумен. Това обяви началникът на сектор “Пътна полиция" към Областната дирекция на МВР-Шумен главен инспектор Веселин Георгиев по време на заседанието на Областната комисия по..
Няма да бъде удължена грипната епидемия в Шуменска област, съобщават от Регионалната здравна инспекция. Причината за това е, че броят на заболелите от грип и остри респираторни заболявания през миналата седмица е под епидемичните стойности и няма обективни условия за удължаване действието на противоепидемичните мерки в региона. Това стана ясно на..
Единайсетото издание на националния форум по дентална медицина "Мадарски конник" ще се проведе в Шумен на 7 и 8 февруари (петък и събота), съобщи председателят на Регионалната колегия на Българския зъболекарски съюз д-р Гергана Велинова. Повече от 300 стоматолози и над 50 студенти по дентална медицина от цялата страна са заявили участие в..
Подменен е водопроводът на ул. „Христо Ботев“ в шуменското село Златна нива. На участък от над 600 метра са изградени необходимите водопроводни отклонения и пожарни хидранти. Извършена е рехабилитация на уличната настилка. Изградени са тротоари и бордюри. Дейностите по проекта започнаха през есента на миналата година. Проектът е за над 1 милион..
Първите пет нови електрически автобуса вече са в Шумен. Доставката става по съвместен проект между община Шумен и община Търговище, а финансирането е осигурено по Националния план за възстановяване и устойчивост. Общо трябваше да бъдат доставени 6 превозни средства, но липсата на достатъчно място на кораба, който ги превозва от Китай, е наложила..
Поради възникнала ВиК авария на ул. „Индустриална“ в Шумен днес ще бъде спряно водоподаването в участъка от фирмите „Антас“, „ЗИЕНО“ до „ПСОВ“ в рамките на работния ден. Това съобщават от ВиК - Шумен.