Честито Рождество Христово от екипа на предаването "Днес"! Цветелина Георгиева, Виктория Стефанова и Диана Лазарова ще бъдем с вас след новините в 14 часа. Предстоят три часа с много настроение и интересна информация.
Още в първия час ще стигнем до Будапеща, за да научите как учениците от Българското училище там са участвали в „Коледната елха на националностите“. Разказва директорът Ваня Которова пред Здравка Русева.
Днес е ден на бащата, а ние ще ви срещнем с двама татковци. Емил Павлов от Шумен, който се радва на 4-месечна дъщеричка и още 75 деца в клас. Ще чуете и Валентин Иванов от русенското село Иваново, който се гордее 6 деца, а житейската му философия ще ви разсмее до сълзи.
Как празниците да не бъдат помрачени от пожари ще научите от огнебореца Георги Вълков. Без паника и с оцет под ръка, всеки огън се предава.
Ще стигнем и до Русе - през декември 100 години празнува Домът на изкуствата и печата там. Кореспондента ни Галя Савова разказва историята заедно с Надежда Цветкова от Държавния архив.
Ще погледнем и към музикалната 2024-та. През постиженията на Симфониета Шумен и Държавната опера в Русе ще ни преведе Миглена Стефанова.
И не забравяйте, че в Радио Шумен ви очаква изложба базар с много подаръци, които може да направите на близките си. А така може да помогнете и на децата от Центъра за специална образователна подкрепа да си изградят солна стая.
Омбудсманът Велислава Делчева алармира пет институции за насилие над деца в интернат в село Варненци, община Тутракан. По думите ѝ, проверката установила мизерни условия на живот, като нещата там не са се променили от 2023 г. Какво става със санирането на няколко блока в Търговище, след като Върховният административен съд отмени решение на..
Предаването "Оттука започва денят" започва след новините в 7 часа с водещ Цветелина Георгиева и музикален редактор Данаил Денчев. Интересни теми и събеседници очаквайте до 10 часа. Ще си говорим за автомобили и как прекрачваме забраните за паркиране, като ги забравяме с месеци и години на общински терени. Как 63-ма шуменци само тази година чинно си..
Как 10-годишният Мартин Бакърджиев стана шампион на България по шах. Готов ли е да победи и в Международния турнир по ускорен шахмат и блиц "Опен Шумен"? За 2000 души Ути Бъчваров ще сготви Дюлгерски курбан с телешко месо в Бяла. С тази гозба Колю Фичето е дал курбан при съграждането на моста преди 160 години. Kакви още атракции предвижда фестивалът..
След новините в 7 часа в ефира на Радио Шумен очаквайте предаването "Оттука започва денят". Андриан Христов ще избира музиката, водещ е Цветелина Георгиева. Каним ви на интересна разходка в Североизтока. При жегите навън, планината е за предпочитане пред морския бряг. Ако сте решили да тръгнете с раница, ще чуте от директора на Планинската..
В ефира на Радио Шумен среща ви обявяваме Цветелина Георгиева и Розалина Райчева. С интерсни теми, събеседници и много зареждаща музика ще бъде наситено времето след новините в 7 часа. Темите в предаването "Оттука започва денят" ще задържат вниманието ви до 10 часа. Много се говори за еврото, но ние насочваме вниманието ви към фалшивите левове...
С много музика в ефира на Радио Шумен и актуална информация посрещнете 21 юли! Екипът на предаването ,,Оттука започва денят“ с водещ – Жулиета Герова, звукорежисьор и музикален редактор – Пламена Бръчкова, ще направи така, че да се чувствате приятно от рано сутринта. Стартираме след новините в 7 часа и продължаваме до 10. Може да ни слушате..
Как в Шумен бяха чествани 188 години от рождението на Васил Левски и 147 години от освобождението на града? Сниман ли е черният леопард от фотокапаните, поставени по Шуменското плато, след като животното е било забелязано вчера през нощта в добре осветен участък на стъпалата в подножието на паметник „Създадели на българската държава“? Как..