НЧ „Добри Войников-1856“ получи близо 50 000 лева (49 999,50 лв.) за закупуване на озвучителна, осветителна и видео техника. Осигуряването на съвременно технологично оборудване стана възможно, след като културният институт спечели проект по програма „Читалища“ към Министерството на културата.
От общо 1423 проектни предложения, подадени за кандидатстване, са одобрени само 81 проекта. НЧ „Добри Войников-1856“ в Шумен успя да защити максималния размер на исканите средства и получи най-голямото допустимо финансиране по програмата.
Основната цел на проекта е подобряване на технологичната среда в направленията озвучаване и осветление. Освен осветителна и озвучителна апаратура, ще бъде закупена техника за фото клуба към читалището, съвременен фотоапарат, който може да записва и видео и да осъществява live stream – предоставяне на съдържание в интернет в реално време.
Проектът предвижда закупуване и на нови микрофони за хорово пеене, които ще бъдат използвани за концертите на Смесен хор „Родни звуци”.
Вечер на хумора и сатирата ще зарадва шуменци на 1 април. Специален гост на събитието ще бъде комикът Звезделин Минков. Той е известен като най-добрия имитатор на повечето български актьори от близкото минало. Имитира дори Тодор Живков. За предизвикателството да бъдеш имитатора на имитаторите, за ролите на сцената и в живота и за безценните..
Изложбата „Майстори на българската карикатура от 20 и 21 век“ ще гостува в Търговище. Домакин на колекцията на Музея на хумора и сатирата в Габрово ще е Регионалната библиотека „Петър Стъпов“, съобщиха от ръководството на културната институция. Музеят на хумора и сатирата в Габрово съхранява най-богатата колекция от над 23 000 български и..
Песни по теми от композитора Фредерик Шопен, аранжирани от пианиста Филип Александров, както и специално подбрани преработки на популярни парчета от репертоара на певицата Роберта ще звучат в концерта тази вечер на Симфониета Шумен. Известната рок изпълнителка и нейната дъщеря Ника искат да докажат, че класическата музика не е само за елитарна..
С премиера посрещат празника си от Драматичния театър „Антон Страшимиров“ в Разград. Навръх Международния ден на театъра на сцената на Общинския културен център днес ще бъде показана пиесата на Панчо Панчев „Има ли смисъл да утепваме мечка“. Според режисьора на постановката Христо Симеонов, текстът на известния ни автор често се разглежда като..
Скулптури, малки пластики и рисунки изграждат най-новата изложба на Калоян Тодоров, която днес се открива в Художествената галерия „Елена Карамихайлова“ в Шумен. Авторът е нарекъл експозицията „Точка днес“ в желанието да засили актуалността на посланията, които изпраща към публиката. Настоящата изложба е неговата втора самостоятелна в Шумен след..
„Научи ме да обичам“ е стих от популярна песен на Емил Димитров. „Научи ме да обичам“ се казва и спектакълът, с който ще бъде отпразнуван 20-тия рожден на сцена „Назъм Хикмет“ в Разград. Тя е част от големия културен институт, който включва още Драматичния театър „Антон Страшимиров“ и Филхармонията „Проф. Димитър Ненов“. Неслучайно в този..
До месец трябва да бъде обявен пореден конкурс за реконструкцията на основната сцена на Държавната опера в Русе, заяви нейният директор Пламен Бейков. Причината за това е, че комисията, която определя фирмите изпълнителки е счела, че никоя от тях не е подготвена да се справи със специфичната задача. В същото време по друга обществена..