Почти завършен е ремонтът на класните стаи в шуменската Професионална гимназия по икономика. Във вътрешността на сградата дейностите са на приключване. Предстои работата в двора – асфалтиране и изграждане на оградата. Това каза за Радио Шумен директорът на гимназията Данаил Илиев. Той припомни, че средствата за ремонта са осигурени от Министерството на образованието и науката по Оперативната програма „Региони в растеж“, но не се ангажира със срок кога учениците ще се върнат в класнитеси стаи.
Докато се извършват ремонтните работи, в училището се изгражда STEM център, каза още Илиев.
"STEM центърът ще включва три зони - едната е за компютри и математика, другата е за природни науки и третата ще бъде като студио за телевизия. Там ще се помещават видеоклуб и фотоклуб, като зоната ще се излолзва и за обучение на по-голям брой ученици", посочи той.
STEM центърът се помещава на втория етаж в Професионалната гимназия по икономика в Шумен и включва няколко високо организирани свързани класни стаи.
Днес отбелязваме 3 март, денят, в който е подписан предварителният Санстефански мирен договор между Русия и Османската империя. С него се слага край на Руско-турската война. Всъщност, договорът е подписан на 19 февруари, но с лед въвеждането на Григорианския календар в България, през 1916 г. за първи път празникът е отбелязан по нов..
Бойни маршове, химни, български фолклор и обичани мелодии от български композитори прозвучаха в Празничния концерт в Шумен по повод 3 март. Гост на Симфониета – Шумен бе представителният духов оркестър към Национално училище по изкуствата „Добри Христов“ - Варна. Чуйте репортажа на Христина Димитрова:
За поредна година на 3 март в центъра на Велики Преслав ще оживеят сцени от битката за Освобождението на старопрестолния град. Военноисторическата възстановка ще бъде представена от членове на Национален клуб „Традиция” от Североизточна България. Великопреславският клуб с председател Мирослав Сланев е организатор на възстановката. Тя е с..
С тържествена програма и празничен концерт ще ще бъде отбелязан 3 март в Шумен. В 09:00 ч. в храма „Свето Вознесение Господне“ ще бъдат отслужени заупокойна молитва за загиналите за Освобождението на България и молебен за здраве. След това на паметните плочи на опълченците от Шумен и от Шуменско пред храма ще бъдат поднесени венци и цветя...
Екип на водното дружество работи по отстраняване на авария на ул. "Владайско въстание"18 в Шумен. Това каза за Радио Шумен дежурният във ВиК. Той посочи, че се очаква проблемът да бъде отстранен за възможно най- кратко време. За спиране на водата отпреди близо 30 минути в района на Добруджанския квартал, на абонати по ул. "Съединение" сигнализираха..
19-годишно момиче е пострадало вчера от ледена висулка в Шумен. Откарано е било с линейка в болницата. Направеният скенер не е показал промени. Момичето е само с контузия на главата и освободено, каза за Радио Шумен д-р Петко Загорчев, началник на Спешното отделение в шуменската болница. Той посочи, че ледените висулки и снегът по..
Пейки с надписи, посветени на хората с редки заболявания, бяха поставени в парка до сградата на община Шумен. В знак на съпричастност към Международния ден на хората с редки болести шуменци пуснаха в небето цветни балони. На откриването присъстваха кметът проф. Христо Христов и социалният заместник-министър Наталия Ефремова. „Проблемите на..