„Не затваряй очи“ не е поредният български филм, той е изживяване, което оставя следа у зрителите“. Това каза за Радио Шумен актрисата Ирена Милянкова.
Вече седмица лентата на режисьора Николай Егерман се прожектира по големите екрани у нас. А в премиерния си уикенд историята за чудеса, прошка и вяра успя да провокира най-много хора да посетят тъмните зали.
В „Не затваряй очи“ Ирена влиза в ролята на терминално болната Николина и си партнира с актьори от ранга на Павел Попандов, Кръстю Лафазанов, Мария Каварджикова, Николай Урумов, Христо Гърбов, Влади Въргала и Ирен Кривошиева, която е екранната ѝ майка.
За да се подготви за ролята, Милянкова минава през сериозна трансформация на физическо и на емоционално ниво. Налага се с тренировки, диета, а на финала и с гладуване да отслабне драстично и се разделя с косата си. „Не можех да си позволя с такава отговорна роля да застана пред камера и да не бъда достатъчно автентична“, разказа тя.
Една от сюжетните линии в „Не затваряй очи“ се развива в настоящето, но другата ни връща към 80-те години на миналия век. „Двете истории се преплитат по интересен начин. Те са свързани. Миналото продължава да ни вълнува. Става въпрос за години, които са съвършено различни от настоящите, и въпреки това едното води към другото“, разказа Ирена Милянкова.
В последно време гледаме все повече български филми. Всеки от тях засяга различна тематика, но „Не затваряй очи“ се отличава от останалите и изглежда различно, добави тя.
Подробности чуйте в интервюто на Стоян Стоянов с актрисата Ирена Милянкова.
Цигарите ще поскъпнат за втори път тази година от 1 май. Причината за това е, че след по-малко от месец ще има ново увеличение на акциза на тютюневите изделия, гласувано в държавния бюджет. Колко обаче ще поскъпне кутията, е рано да се каже. Различните експерти предоставят и различни сметки, вариращи до около 30-40 стотинки на кутия, но..
„Психиатрията напредна и вече имаме достъп до модерни медикаменти, които се ползват в цял свят. Но не успяхме да се справим със стигмата на психичната болест. Психично болните са хора като нас. Ако им осигурим подходящи условия, те няма да са опасни за обществото“. Това каза д-р Нели Николова- психиатър с над 40 години практика,..
Младото поколение на България учи висше образование, но много малко работи по специалността си - кариерното развитие не е толкова важно, колкото получаването на високи доходи. В малка степен се интересува от политика и приема авторитарния стил на държавно управление. В голяма степен е оптимистично за бъдещето си, но е песимистично за бъдещото на..
Дамски клуб „Българките в Лайпциг“ ще представи изложба на гоблени и ръчна бродерия на 12 април в германския град. Това каза за Радио Шумен авторката на творбите Анелия Ангелова, която е от една година в Германия и е член на клуба. Част от организацията на изложбата е Българското културно сдружение „Пенчо Славейков“ в Лайпциг, към което действа..
Шуменската улица „Ален мак“ все още не е асфалтирана и е почти непроходима за жителите ѝ. Това установи проверка на Радио Шумен днес. От 2014 година всеки път, когато вали проливно, старата и задръстена с наноси канализация не може да побере водата. Съответно, тя избива от каналите и наводнява домовете с фекална вода. През март 2023 година..
25 849 души в България са с шизофренни заболявания, водещи се под наблюдение. Това сочат данните на Националния център по обществено здраве и анализи. От тази група между 10% и 15% се нуждаят от подкрепа в общността. 1 000 от тях са настанени в институции за дългосрочни грижи, а 230 пребивават дългосрочно в държавните психиатрични болници. Около 250 са..
32 кучета от Общинския приют „Тонка Петрова“ в Шумен са намерили своите осиновители от началото на годината. Повечето – 28, са отпътували за Германия, а останалите са намерили дом у нас, каза за Радио Шумен управителят на приюта Златина Пенева. 268 са сега обитателите на центъра, които очакват да подадат лапа на сърцати и небезразлични към тях...