Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Масови проверки по Наредба 1

Община Шумен
Снимка: Община Шумен

Проверки за спазване на Наредба 1 започнаха от 4 март в Шумен. Инспекторите следят за всякакви нарушения - складиране на дърва, пясък, инертни материали и битови предмети пред домовете, по тротоарите и т.н. За премахването от тротоарите на старите МПС се поставят специални стикери. 

Забранено е също оставянето на стоки, амбалаж и строителни материали по тротоарите, улиците, площадите, зелените площи, пред магазини, жилищни сгради и на други обществени места. Не може да се извършват ремонти на превозни средства по улици, тротоари, детски площадки, зелени площи, както и е забранено изхвърлянето на изгорели масла, гуми и други горивни и смазочни материали в населените и извън населените места.

За нарушения на наредбата глобите са от 100 до 1000 лв. за физически лица, а за едноличните търговци и юридическите лица имуществената санкция започва от 200 лв. и може да достигне до 2000 лева.


По публикацията работи: Велмира Стефанова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Паметникът на 44 години

Емблемата на Шумен – Мемориалният комплекс „Създатели на българската държава“, днес чества 44 години от своето официално откриване. През студените есенно-зимни дни на 1979-1980 година започват да се правят сондажите за взривяването на скалните маси на Шуменското плато. Там, където само след няколко месеца ще бъде открит импозантният паметник,..

публикувано на 28.11.25 в 07:00

Изграждат още две кръгови кръстовища

Две кръгови кръстовища да бъдат изградени на изхода от Шумен в посока Бургас. Те трябва да осигурят достъп до ул. „Пролетарска“ и ул. „Цветан Зангов“. Това предложи общинският съветник Данаил Данчев. По време на заседанието на Общинския съвет той показа проекти за кръговите кръстовища, изработени от фирми, които имат обекти в близост до изхода..

публикувано на 27.11.25 в 15:20

Турнир по шах за незрящи

Регионален турнир по шахмат организират на 27 и 28 ноември Спортният клуб „Светлина“ за хора със зрителни увреждания, съвместно с Регионалната организация на слепите в Шумен. Състезанието се провежда в хотел „Орбита“.  В турнира участват пет спортни клуба за незрящи от Ямбол, Русе, Варна, Плевен и Шумен. Турнирът вече е традиционен и се организира в..

публикувано на 27.11.25 в 14:50

Кметът се върна в залата

Кметът на Шумен Христо Христов се върна в залата на Общинския съвет, след като общинските съветници приключиха със задаването на въпроси към администрацията. Повече от час в залата остана само зам.-кметът Бейнур Ахмед.  Проведени бяха консултации, които не успяха да върнат кмета Христов и екипа му.  Съветникът Ивайло Илиев обяви, че групата..

публикувано на 27.11.25 в 11:18

Посланикът на Украйна открива изложба в Шумен

Изложбата „Украински носии и традиции“ на фотографа Дмитро Перетрупов ще бъде открита в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“ в Шумен утре -28 ноември, съобщиха от културната институция.  Тя представя традиционните украински народни носии с техните регионални особености и символика като част от украинската национална идентичност. За..

публикувано на 27.11.25 в 10:55

Кметът и екипът му напуснаха сесийната зала

Кметът на Шумен Христо Христов напусна заедно с екипа си заседанието на Общинския съвет. В сесийната зала като единствен представител на администрацията остана неговият заместник Бейнур Ахмед. Той обаче бе инструктиран да отговаря на всички питания: "Ще направим проверка и ще отговорим писмено".  "Недопустимо е поведението на кмета на община Шумен,..

публикувано на 27.11.25 в 10:11

Оттеглиха високата такса смет

Догодина шуменци няма да плащат по-скъпа такса смет. На заседание на Общинския съвет в Шумен преди минути бе оттеглена точката от дневния ред на сесията, която променя методиката за определяне на таксата за битови отпадъци. Това направи в началото на заседанието кметът на община Шумен Христо Христов, като се оправда с предложения национален бюджет за..

публикувано на 27.11.25 в 09:34