Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Модерен апарат за КОЦ-Русе

Снимка: КОЦ Русе

Близо 2 500 000 лева са необходими за закупуването на високотехнологична хибридна камера за мултимодална диагностика за нуждите на Комплексния онкологичен център в Русе, съобщават от общината. 

За тази цел управителят на центъра д-р Камен Кожухаров изпрати молба до Общинския съвет да одобри закупуването на новия уред. На днешното заседание съветниците дадоха своето съгласие дружеството да придобие предложената камера. 

Апаратът е от изключителна важност за отделението по нуклеарна медицина, тъй като позволява извършването на специфични процедури, които са задължителна част от комплексното лечение на пациенти със злокачествени тумори. 

Онкологичният център в Русе е единственото лечебно заведение в областите Русе, Разград и Силистра, което предоставя комплексно лечение на хора с онкологични заболявания.


По публикацията работи: Радослав Генчев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ
Ремонтът на Дунав мост при Русе

Поставена е част от парапета на Дунав мост

Завърши монтажът на реставрираните осветителни стълбове на Дунав мост при Русе. Поставени са и 160 метра от реставрирания парапет. Основният ремонт на съоръжението продължава по график в 320-метровия участък в посока България.това съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). През следващата седмица ще започне поставянето на кабели по..

публикувано на 21.08.25 в 07:14

Нови директори на три детски градини в Русе

Нови директори поемат управлението на три детски градини в Русе, съобщават от общинската администрация. Радостина Иванова ще ръководи Детската градина „Иглика“. Тя е част от педагогическия екип на детското заведение от 2007 г. Новият директор на Детската градина „Детелина“ е Таня Тодорова, която досега ръководеше общинския отдел..

публикувано на 20.08.25 в 19:09

10 хиляди лева за Бояна

Над 10 000 лева събра кампанията „Крачка напред с Бояна“ по време на тридневния мото и авто фестивал Born2Ride в Русе.  Само от инициативата „Дрифт такси“ са събрани 8000 лева за момичето с церебрална парализа. Това съобщи секретарят на мотоклуб Lowlanders MC Ангел Петров.  Организаторите решили да подкрепят каузата след среща с майката на..

публикувано на 20.08.25 в 12:45

Филиалът в Тараклия е кауза

Филиалът на Русенския университет в молдовския град Тараклия е национална кауза. Началото на учебната година в него ще бъде поставено на 1 септември, като в първи курс са приети 175 студенти. Това каза в интервю за БТА ректорът на висшето училище в Русе доц. Десислава Атанасова.  Филиалът на Русенския университет в Тараклия беше официално открит на..

публикувано на 20.08.25 в 09:34

Пари за градска среда, култура и икономика

Трети голям проект на Община Русе получи финансиране за над 24 млн. лв. Средствата по Програмата „Развитие на регионите“ са за проекта „Градска среда, култура и икономическо развитие“, съобщават от общинската администрация в дунавския град. Дейностите ще се реализират в партньорство между Община Русе и Регионалната библиотека „Любен..

публикувано на 19.08.25 в 17:14

Без вода в Ряхово в четвъртък

Поради изграждане на нови водопроводни връзки в с. Ряхово, община Сливо поле, на 21 август  от 8:00 до 16:00 ч. ще бъде нарушено нормалното водоподаване в населеното място. Това съобщават от „Водоснабдяване и канализация“ ООД – Рус. От дружеството предварително се извиняват за създадените неудобства.

публикувано на 19.08.25 в 16:09

Нови паркомати

Режим за платено кратковременно паркиране ще бъде въведен в определени зони в Русе от 1 септември, информират от Общината.  Новите зони обхващат участъка на ул. „Тома Кърджиев“ – от двора на СУ „Христо Ботев“ до ул. „Отец Паисий“, ул. „Отец Паисий“ – от бул. „Славянски“ до ул. „Тома Кърджиев“, както и пространството пред Регионалния исторически..

публикувано на 19.08.25 в 13:41