Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Световноизвестният актьор Димитър Маринов ще посети Шумен

Световноизвестният актьор Димитър Маринов ще представи книгите си „Към сцената“ и „Към екрана“ в Шумен на 8 май. Събитието ще се проведе от 18 ч. в Народно читалище „Добри Войников – 1856“ (зала „Сава Доброплодни“). По-рано през деня, от 11ч., актьорът ще проведе творческа среща с ученици от Средно училище „Йоан Екзарх Български“.

„Актьорството е точно този съзнателен избор, който идва от вярата вътре във вас. То е начин на живот. Имам класове в САЩ, в които работят по четири сесии и им казвам директно кой става и кой не, според мен. Актьорлъкът е дарба, той е вид мислене. Аз не мога да ви науча на актьорско майсторство – никой не може. Ние можем само да ви придадем похвати, практики, с които да ви помогнем да откриете себе си”, споделя актьорът.

Димитър Маринов стана първият български актьор, качил се на сцената на наградите „Оскар“ през 2019 година, като част от актьорския състав на филма „Зелената книга“, който спечели престижното отличие в категория „Най-добър филм“.

Турнето на Димитър Маринов ще продължи във Варна (11 май), Благоевград (16 и 17 май), Кюстендил (18 май), Асеновград (19 май), Смолян (20 и 21 май), Пазарджик (22 май), Панагюрище (23 май), Перник (27 май), София (29 май), Пловдив (3 и 4 юни), Габрово (6 юни), Велико Търново (7 юни), Русе (8 и 9 юни), Силистра (10 и 11 юни), Добрич (12 и 13 юни), Стара Загора (16, 17 и 18 юни), Сливен (19 юни), Бургас (20, 21 и 22 юни) и Хасково (23, 24 и 25 юни).



По публикацията работи: Радослав Генчев

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Пламна апартамент в Шумен

Пожар в апартамент на първия етаж на ул. „Дедеагач“ 9 вдигна на крак огнеборците преди минути. Това предава репортер на Радио Шумен. В апартамента е имало възрастна жена, която не е пострадала.  Запалила се е кухнята на жилището. Огънят вече е потушен.

публикувано на 16.08.25 в 17:13

Затварят част от "Софийско шосе"

Временна организация на движението се въвежда по . „Софийско шосе“ в Шумен, съобщават от общината. Забраната за движение ще е в участъка от кръстовището с ул. „Лиляна Димитрова“ до кръстовището с ул. „Генерал Скобелев“. Спирането да движението се налага заради преасвалтиране. Първия етап на изпълнението на строително-монтажни работи ще..

публикувано на 16.08.25 в 07:41
Снимка: Българското неделно училище “Св. св. Кирил и Методий“ в Йордания

Слънчево и топло

Днес ще преобладава слънчево време. Отново ще духа умерен, по южното крайбрежие временно силен вятър от североизток, но през нощта срещу неделя ще отслабне. Максимални температури от 29° до 34°, по Черноморието между 26° и 29°, за Шумен около 33°. Прогнозата е на дежурния синоптик Доротея Колева от Националния институт по метеорология и..

публикувано на 16.08.25 в 07:11
Борислав Гуцанов

Кметове искат държавни имоти

116 държавни имота от определените за продажба са поискали кметовете от страната. Това каза министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов. Много от тях могат да станат социални центрове за уязвими хора. 750 млн. лв. ще получи държавата по Плана за възстановяване и устойчивост, с които ще бъдат ремонтирани всички 84 домове за стари хора в..

публикувано на 15.08.25 в 15:35

Възможно е минималната заплата да стане 1200 лева

Минималната работна заплата ще бъде малко над 1200 лв.  До дни, когато ще излязат данните на националната статистика за средното трудово възнаграждение, ще се изчисли точно колко ще бъде от следващата година. Това каза министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов, който заедно с кмета на Шумен Христо Христов дадоха началото на..

публикувано на 15.08.25 в 15:14

Първа копка на социален дом в Царев брод

Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов, заедно с кмета на община Шумен Христо Христов и кмета на село Царев брод  Стефан Живков направиха първа копка на социалния дом.  В него ще бъдат настанени 15 души с психични разстройства. Новата услуга ще предостави изключтелно добри условия за живот. Това е част от политиката и на..

публикувано на 15.08.25 в 13:38

Мащабни ремонти в Шумен

Два мащабни улични ремонта започват от днес в Шумен. Символичен старт на проектите даде кметът на община Шумен Христо Христов. Става въпрос за цялостно преасфалтиране и подмяна на канализация по бул. „Симеон Велики“ и ул. „Университетска“.  Проектът за „Университетска“ е доста сериозен. "Може да се каже, че ние не инвестираме в асфалт, а инвестираме в..

публикувано на 15.08.25 в 12:27