Районната лекарска колегия в Шумен категорично се противопоставя на уронването на авторитета и човешкото достойнство на шуменски лекари от самоопределилия се за „разследващ журналист“ Симон Милков по време на организирания от него протест на 31 май. Това се казва в декларация на браншовата организация, изпратена до медиите.
В нея се посочва, че през последната седмица провокираният език на омразата насърчава агресивно поведение, предизвиква напрежение в отношенията с пациентите, демотивира лекарите и в крайна сметка се отразява негативно върху цялата система на здравната помощ в града.
Според лекарите от Шумен, е недопустимо да се скандира думата „убийци“, да се назовават конкретни имена на медици и да се искат оставки от хора, взели закона в свои ръце и решили да раздават справедливост. В документа пише, че има компетентни съдебни и медицински органи, които доказват или отхвърлят наличието на вина.
В заключението на медицинския одит на Министерството на здравеопазването се посочва, че няма установена медицинска грешка при лечението на приетото в МБАЛ – Шумен момиче след тежката катастрофа на 23 декември 2022 година и разпространяването на неверни твърдения в публичното пространство не може да бъде окачествено по друг начин, освен като клевета, се казва още в декларацията на Управителния съвет на Районната колегия на Българския лекарски съюз в Шумен.
Сигнали за опити за измами по телефона са приети в дежурната част на Областната дирекция на МВР в Шумен, съобщиха от там. При първия случай непозната се обадила на мобилен телефон, представила се за служител на банка и съобщила на човека, че от негово име е изтеглен кредит с пълномощно от жена. Мъжът веднага разбрал, че става дума за измама и..
Ремонт на ул. „Лозенград“ в кв. "Тракия" в Шумен ще започне в началото на август, съобщават от общинската администрация в града. Той ще се финансира със средства от заема на общината, изтеглен през януари 2022 г. По него остават за усвояване около 1,5 млн. лв. С пари от същия заем ще се ремонтира и ул. „Дедеагач“. Строителните дейности по нея се..
„Обмисляме варианти за подобряване на автобусния транспорт в Шумен. Закупихме 6 нови електробуса, търсим възможности да купим и още общински автобуси, за да се реши проблемът с градския транспорт в града. Възможно е да се създаде общинско транспортно предприятие и дори да се построи нова автогара“. Това заяви кметът на Шумен Христо Христов по време на..
Две големи аварии по водопроводната мрежа, захранваща селата Тушовица и Бяла река в община Върбица, са отстранени, съобщи във Фейсбук кметът на общината Мердин Байрям. Дължината на цялото трасе на довеждащия водопровод е 27 километра и преминава през много пресечени местности. От Община Върбица припомнят, че вече са подновени 12 километра..
Над 8 млн. лв. ще бъдат отпуснати за реализирането на проекти в община Нови пазар. Решението е на Министерския съвет. Средствата ще бъдат осигурени по Инвестиционната програма за общините за 2025 година, пише в социалните мрежи кметът на община Нови пазар Георги Георгиев. Финансирането е за реконструкция и оборудване на стадион „Христо Ботев“ в Нови..
41-годишен мъж от село Мадара е установен да шофира без книжка лек автомобил, собственост на 71-годишен мъж. Това съобщават от шуменската полиция. Водачът бил зад волана на "Мерцедес" с варненска регистрация, спрян е за проверка малко преди 15:00 часа вчера в село Мадара. По време на проверката било изяснено, че водачът шофира без..
Два автомобила са били обезопасени след катастрофа вчера. Това съобщават от шуменската полиция. Сигналът за възникнало пътнотранспортно произшествие на АМ “Хемус“ след бензиностанция „Шел“, на около километър в посока към Варна, е приет малко след 17:00 часа. Към мястото на произшествието е насочен екип на Противопожарната служба от Нови пазар...