В понеделник ще е предимно слънчево, в следобедните часове от запад ще започне увеличение на облачността, на изолирани места е възможно да превали. Ще духа слаб вятър от източна четвърт. Минималните температури ще са предимно между 12 и 17 градуса, а максималните във вътрешността от 29 до 34 градуса.
През нощта срещу вторник в Североизточна България на места ще има валежи от дъжд придружени от гръмотевици, възможно е и временно усилване на вятъра. През деня ще има променлива облачност, след обяд на места значителна отново са възможни отделни краткотрайно валежи и гръмотевици. Вятърът постепенно ще се ориентира от изток и североизток и временно ще се усили до умерен. Ще започне бавно понижение на температурите.
В сряда и четвъртък до обяд ще има повече слънчеви часове, но около и след обяд ще има условия за развитие на купеста и купесто-дъждовна облачност, на места отново е възможно да превали и прегърми. В сряда вятърът временно ще отслабне, на много места ще стихне, в четвъртък отново ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Температурите още ще се понижат и в четвъртък минималните ще са около 15 -18 градуса, а максималните около 23 - 28 градуса.
В петък ще има променлива облачност, валежи са малко вероятни.
До края на седмицата ще е предимно слънчево, температурите бавно ще се повишават, в неделя максималните ще са около 25 - 30 градуса.
Днес над по-голямата част от района ще е предимно слънчево. Сутринта ще е почти тихо, на места с намалена видимост. Следобед по крайбрежието ще духа слаб бриз, а във вътрешността на района по атмосферни смущения вятърът ще се обърне от северна четвърт и с него облачността ще се увеличи и ще е променлива. На места във вътрешността на Североизточна..
С протест за референдум и запазване на българския лев силистренци затвориха две кръстовища на централни улици в града. Началото бе поставено пред сградата на Областната администрация, а след това множеството премина в шествие към граничния пункт Силистра – Кълъраш, информира Незабравка Кирова, кореспондент на БНР в Силистра. Основните страхове на..
Изгорял автомобил е установен на улица „Хайдут Сидер“ в Разград. Това съобщиха от Областната дирекция на МВР- Разград. Колата „Фолксваген Поло“, ползвана от 20-годишен мъж, била паркирана незаключена пред дома му. Между 2 и 7 юни чрез запалителна течност или източник на огън е увредена предната дясна седалка и долната част на задна седалка на..
Сигнал за пътно-транспортно произшествие е получен на 7 юни в РУ-Кубрат. Това съобщиха от Областната дирекция на МВР- Разград. По улица "Цар Освободител" в Кубрат двуколесно електрическо превозно средство, управлявано от неправоспособен, криминално проявен 33-годишен мъж, се удря в задната част на паркиран автомобил "Крайслер Вояджър". Водачът е..
На петдесетия ден след Възкресение Църквата възпоменава слизането на Светия Дух над апостолите. Това е празникът, в който Христовата църква чества своето създаване. В съвременната църковна практика този празник също така се нарича и Ден на Светата Троица. Понеделникът след Петдесетница е празникът на Светия Дух.
Към 6:00 часа температурата на въздуха в Североизточна България е 10 градуса в Шумен, 11 в Търговище, 14 в Разград, 15 в Силистра и 18 градуса в Русе. Атмосферното налягане в Шумен е 991 хектопаскала. Относителната влажност на въздуха е 88%. Днес ще е слънчево. Ще духа слаб, следобед по Черноморието до умерен вятър от изток-североизток. Максимални..
До другия петък /13 юни/ включително ще се проведе третиране срещу комари с наземна техника на територията на община Сливо поле. Обработката ще се извърши на площ от над 15 500 дка. и ще бъде с препарата „ЦИТРОЛ 10/4 УЛВ“ с изискваната за него дозировка. Третирането ще обхване 11 населени места от общината. В неделя третиране срещу комари ще..