Панорама на средното образование ще се проведе днес (11.06.) от 13:00 ч. в Общинския културен център в Разград. Ще участват училища, които ще извършват прием след VII клас за учебната 2025/2026 г.: средни училища, профилирани и професионални гимназии. Това каза за Радио Шумен началникът на Регионалното управление на образованието в Разград Ангел Петков.
"Тази година желанието ни е от старта на панорамата в 13:00 часа до 17:30 часа да приключим. В момента правим само за община Разград. Ще имаме 6 професионални и 2 профилирани гимназии. Що се отнася до цялата област прием ще има в 10 професионални и в 3 профилирани гимназии, в 4 средни училища и спортното училище в Разград", посочи той.
Тази година седми клас завършват общо 854 седмокласници от Разградска област. Всички те ще имат възможност да кандидатстват в общо 37 паралелки, уточни началникът на Регионалното управление на образованието Ангел Петков.
В отделни райони на Разград има паднали дървета и клони, които своевременно се отстраняват от работници от Общинското предприятие „Паркстрой“. Те реагират на сигнали на граждани и извършват огледи край учебни заведения и автобусни спирки. След обиколка из областния град заместник-кметът Полина Иванова обсъди с ръководствата на ОП “Ремонстрой“ и ОП..
В Разградска област без електрозахранване е село Кара Михал, община Самуил. Причината е запалил се трафопост и табло ниско напрежение. Информацията е подадена в 8:00 часа от дежурните към Областния съвет по сигурност,съобщават от Областната администрация в Разград Паднали дървета вследствие на бурния вятър има по пътя Исперих – Лудогорци и пътя за Русе..
С общоградски хепънинг в Разград ще отправят послания срещу насилието над деца. Инициативата „Да защитим детството - заедно срещу насилието“ ще се проведе на 11 октомври (събота) от 15:00 часа пред Общинския културен център, предава БТА. „Събитието, посветено на превенцията на насилието над деца, ще бъде специално не само заради каузата, но и..
Надуваеми лодки, предназначени вероятно за трафик на хора, са открити след оперативна реализация на криминалисти от Областната дирекция на МВР в Разград.Това съобщават от разградската полиция. Около 16.00 часа на 30 септември в Разград е спрян товарен автомобил, шофиран от 60-годишен мъж. В хода на полицейската операция в камиона са намерени пет..
Общинският съвет в Разград прие актуализация на Правилника за финансово подпомагане на двойки, семейства и хора с репродуктивни проблеми на територията на общината. Измененията са във връзка с въвеждане на еврото. Общинската програма за финансово подпомагане на двойки, семейства и хора с репродуктивни проблеми се реализира в Разград от 2012 г...
Областната администрация в Разград предприема превантивни мерки във връзка с очаквани интензивни валежи. Собствениците на язовирни стени и съоръжения са предупредени за повишено наблюдение на водоемите. Под постоянно наблюдение ще бъдат и речните корита в урбанизираните територии. Особен акцент е поставен върху община Самуил заради потенциално..
Двама мъже са задържани за измама, извършена на територията на община Самуил между 22 и 28 септември. Това съобщават от разградската полиция. Вчера на обяд в Районното управление в Исперих е получен сигнал от 49-годишна жена. Тя съобщила, че заедно с още шестима души от селата Хърсово и Голям извор са въведени в заблуждение за осигурена работа..