Със стихове на талантливата поетеса Анна Лазарова започва тазгодишното издание на „Лято Арт“. Това съобщиха от Сдружението с нестопанска цел „Клуб култура за Шумен“ – организатори на инициативата.
Първата вечер събитието ще бъде открито с изпълнения на Виктория Стефанова – флейта и вокал и Тодор Янков – китара. На сцената на „Лято Арт“ те ще направят премиера на творби от новия музикален проект, по който работят.
Събитието започва в 19.00 часа в градинката на НЧ „Добри Войников-1856“. Там ще бъде изградена и специална сцена. Водеща на вечерта ще бъде Яна Косева.
Това е третото издание на инициативата „Лято Арт“. Тази година тя ще се проведе от 4 до 8 август. В продължение на 5 вечери на сцената на фестивала ще се представят известни и обичани български, писатели, актьори и музиканти.

10 години след като написа книга за баща си - големият български художник Любен Петков - сега подполковникът от запаса Николай Калев представя нова творба. Това е двутомникът озаглавен „Жадувано небе“. Книгата е фокусирана върху живота и дейността му в авиацията още от времето, когато членува в шуменския аероклуб, през курсантските години и след..
11 възпитаници от класа по оперно пеене на доц. д-р Мариана Пенчева от Националната музикална академия ще покажат таланта си пред публиката в Шумен. Тази вечер ще има оперна гала с участието на солистите Теа Роканова, Радост Александрова, Людмила Лазарова, Явор Добрев, Александрия Иванова, Крум Петров, Галияна Димитрова, Джао Лан, Адриана..
Емоционален, интроспективен драматургичен текст, превърнат в моноспектакъл, през декември ще стане част от афиша на търговищкия театър. Негов автор е режисьорът Пресиян Куздов, който отскоро е част от трупата му. През 2019 г. пиесата „Ръкавица“ е сред селектираните заглавия в направлението „Авторски прочит“ на Друмевите театрални празници, но не..
Заключителната вечер на „София Филм Фест в Русе“ предлага два финални акцента – хърватската сатирична драма „Всичко си има край“ и документалния филм „Мила родино“. Прожекциите са в пленарната зала на община Русе при вход свободен. В 18 :00 ч. ще бъде показан новият филм на Райко Гърлич, а в 20:00 ч. фестивалът ще завърши с лентата на Станимир..
Двама забележителни солисти гостуват отново в Шумен. Тази вечер Стоян Караиванов и Цветан Недялков ще изпълнят произведения на аржентинския композитор Астор Пиацола, превърнал тангото в световен феномен. В програмата ще прозвучат емблематични му творби, сред които шедьовърът „Годишните времена на Буенос Айрес“ и Концертът за китара, бандонеон и..
Графични рисунки и живописни пейзажи създават последната изложба на шуменската художничка Мариана Петкова, която е избрала да ги събере под заглавието "Цветовете на времето". Към тях авторката добавя и книга с ръчно изписаните си стихове, което създава особена общност между изобразителното изкуство и писаното слово. Експозицията е подредена в..
Любопитна изложба от днес ще бъде част от експозицията на Регионалния исторически музей в Шумен. В мраморното фоайе вече са подредени експонатите от проекта „Наследството на занаятчията. 15 истории от музей Етъра“ на едноименния музей на открито в Габрово. Вдъхновяващото пътуване през занаятите, запазили българската памет, събира информационни..