Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започват ремонтите по "Университетска" и "Симеон Велики"

 От петък се въвежда временна организация на движението с поетапно затваряне на пътни платна 

бул. "Симеон Велики"
Снимка: Радио Шумен

На 15 август започват дългоочакваните ремонти на две от най-натоварените артерии в Шумен – ул. „Университетска“ и бул. „Симеон Велики“, съобщиха от общинската администрация.

В петък от 9:30 ч. на ул. „Университетска“ - в участъка към Корпус 3 на Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“ (при борсата за дървен материал) - ще бъде дадено символичното начало на ремонта на улицата. Той започва с подмяна на канализационни клонове на ВиК системата и цялостно укрепване, които се изпълняват по Капиталовата програма на Община Шумен. Улицата ще бъде преасфалтирана.

В района няма да има офиси, домове, складове и обекти, които да са оставени без достъп до края на октомври, когато ще приключи ремонтът, уверяват от местната управа.

Дейностите по бул. „Симеон Велики“ също започват на 15 август. Според общината той ще претърпи пълна рехабилитация и реконструкция по цялата му дължина, поетапно, без пълно затваряне на трасето, от входа на Шумен откъм кв. „Тракия“ до Томбул джамия. В 10:00 ч. проф. Христо Христов ще даде началото на ремонта при магазин „Строймаркет“ (срещу бензиностанция „Петрол“ на изхода на Шумен в посока Индустриалния парк). Ремонтът се изпълнява по Инвестиционната програма за общински проекти и е финансиран с 23,5 млн. лв. от държавния бюджет. Срокът за изпълнението му е до лятото на 2026 г. 

В петък изпълнителят ще предостави подробна информация за етапите на работата.
По публикацията работи: Тодор Иванов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Ще отпаднат ли почивните понеделници?

Националния съвет за тристранно сътрудничество ще разгледа четири законопроекта за промени в Кодекса на труда. Три от предложенията са внесени от ПП-ДБ.  Първото е за отпадане на почивните понеделници, ако официалните празници съвпадат със събота или неделя.  Другото им предложение е 15 дни отпуска, която се полага на бащата след раждане на дете да..

публикувано на 27.10.25 в 08:43

Дъждовен понеделник

Днес ще е облачно и дъждовно. В отделни райони от Югоизточна и Източна България около и след обяд валежите ще са временно интензивни и значителни по количество. До вечерта валежите ще намалеят и постепенно ще спират, облачността бързо ще се разкъса.  Ще духа умерен, в Дунавската равнина временно силен вятър от запад-северозапад.  Максималните..

публикувано на 27.10.25 в 06:19

Адреси без ток

Разград На 27.10.2025 г., от 9:00 ч. до 16:30 ч. , поради обезопасяване на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на гр. Лозница, СТП 14 "Хлебозавод Лозница", улици: "Гоце Делчев", "Еделвайс", "Здравец", "Пенчо Кубадински" от 49 до 53. На 27.10.2025 г., от 9:00 ч. до 16:30 ч. ,..

публикувано на 27.10.25 в 06:14

Времето през новата седмица

В понеделник, 27 октомври, облачността ще е значителна, с повсеместни валежи от дъжд, които около и след обяд ще са временно интензивни, на места със значителни сумарни количества. До края на деня валежите ще намалеят и постепенно ще спират, а облачността бързо ще се разкъса. Вятърът ще се обърне от запад-северозапад и ще се усили до умерен на места..

публикувано на 26.10.25 в 16:25

Скок в цените на едро

Ръст в цените на основни хранителни продукти отчита тази седмица Държавната комисия по стоковите борси и тържищата. Най-голямо поскъпване има при краставиците с до 26%, тиквичките   близо 22 на сто  и картофите с 10%. Доматите, чушките и млякото също са с повишени цени.  Сред плодовете, дините и гроздето поскъпват, докато ябълките, лимоните и..

публикувано на 26.10.25 в 14:33

Свети Димитър – закрилник и чудотворец

Православната църква почита днес Свети Димитър Солунски, покровител на зимата, храбростта и справедливостта. В народния календар Димитровден бележи края на селскостопанските дейности и началото на зимата. На този ден хората палят свещи за здраве, а трапезата включва питка, ястия с месо и есенни дарове.  Имен ден празнуват всички с името Димитър,..

публикувано на 26.10.25 в 08:37

Облачно и дъждовно

Тази сутрин в Североизточна България температурите са в широк диапазон от 5° в Шумен, 9° в Добрич до 10° – 11° в Русе, Силистра и Разград. В Шумен атмосферното налягане е 986 хектопаскала, а относителната влажност на въздуха - 86%. Днес ще е облачно, следобед на места, главно в Дунавската равнина, ще превали дъжд. Ще духа слаб до умерен вятър от юг и..

публикувано на 26.10.25 в 07:26