Специализирана операция по метода на широкообхватния контрол се провежда на територията на Нови пазар. Това съобщават от шуменската полиция.
Полицейски екипи извършват проверки на водачите за управление след употреба на алкохол и наркотични вещества, управляват ли с редовни пътни документи, правоспособни ли са и ползват ли водачите и пътниците обезопасителни колани.
В полицейската операция участват служители на „Национално тол управление“.
Проверките са на две места и ще продължат до 12:00 часа.
Ще бъде ли разширена зоната за платено паркиране в Шумен? Това ще решат общинските съветници днес. Кметът Христо Христов предлага в т.нар. синя зона да влязат над 50 улици, покриващи почти всички централни части на града. Изключение ще бъде направено за паркинга зад спортна зала „Младост“, който ще остане безплатен. От администрацията се съгласиха..
Днес очакваме промяна на времето. Сутринта ще има разкъсана ниска облачност, която следобед ще се увеличи и на места по Черноморието и по поречието на Дунав са възможни слаби валежи от дъжд. Вятърът от североизток ще продължи да се усилва, като поривите му ще достигат 15-20 m/s. Над районите ще прониква по-хладна въздушна маса, максималните температури..
Бюлетин за планови прекъсвания на територията областите Разград, Русе, Силистра, Търговище, Шумен Четвъртък 25.09.2025 Разград На 25.09.2025 г., от 9:00 ч. до 16:30 ч. , поради профилактика на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в село Каменар, възможни са смущения в..
Кметът на Шумен Христо Христов е поискал съдействие от Министерството на културата заради риска от разрушаване на „Къщата на Кулиянови“, която е недвижима културна ценност. Сигнал за опасност от увреждане или срутване е подаден и от собственика на имота. Тъй като сградата е със статут на културна ценност, общината няма правомощия самостоятелно да..
Творческо ателие по цианотипия организира психологът проф. Севджихан Еюбова. Денят на арттерапията в Европа събра в Педагогическия факултет на Шуменския университет социални работници, терапевти, докторанти и студенти. „Тази година мотото на деня е „Изкуството на свързването“. С цианотипията ще успеем да се свържем с природните материали, да се свържем с..
Изнесена приемна разкри Националният осигурителен институт (НОИ) в община Каолиново. Това съобщават от местната администрация. Първата консултация за жителите на общината беше днес. Приемната ще работи всяка сряда от 8:00 ч. до 13:00 ч. Изнесеното работно място се намира на адрес: пл.”Украйна” № 5, етаж 3. Тук на място ще се предоставят..
Национален рекорд за България в свободното гмуркане постави шуменката Силвия Рашкова. Тя достигна дълбочина от 40 метра в дисциплината без плавници по време на първия ден от Световното първенство по свободно гмуркане в Кипър. По-рано тази година българската фридайвърка впечатли с потапяне до 63 метра в турнир по свободно потапяне в..