Мачът между „Волов“ - Шумен и Аксаково от седмия кръг на Североизточната Трета лига беше отложен за по-късно по молба на шуменци. Срещата трябваше да се изиграе в събота от 17:00 часа на стадиона в Аксаково.
Причината е участието на шестима футболисти на „Волов“ на международен турнир по мини футбол в черногорския град Будва от 24-ти до 28-ми.
Следващият двубой на шуменския отбор е на 11-ти октомври срещу Устрем - Дончево в мач от 10-тия кръг на шампионата. Отложеният мач между Аксаково и шуменци ще се изиграе най-вероятно в средата на ноември, но все още няма сигурно потвърджение за точната дата.
Лудогорец е амбициран да постигне първа българска победа на шведска земя. "В Лудогорец винаги има напрежение, напрежение за победи. Когато не печелим, никой не е щастлив и на първо място това важи за мен и за играчите. Нормално е да има напрежение, но когато си в голям отбор, трябва да можеш да се справяш с него". Това каза старши треньорът на..
„Волов“ - Шумен спечели с 3:0 мача срещу „Ботев“ - Нови пазар в мач от североизточната Трета лига. Трите попадения за шуменци отбеляза Димитър Игнатовски, две от тях в мрежата на Ботев още преди 20-тата минута. В 86-тата минута Игнатовски отново бе точен 3:0. За „Волов“ това бе трета победа в първенството, което ги нарежда на седмо място в..
Габриел Чергански стана европейски шампион по кик бокс в стил К1. Младият национал от СК “Шуменска крепост” спечели титлата на Европейското първенство по кикбокс за кадети до 19 години, което се провежда в италианския град Йезоло. Чергански победи в категория до 63.5 кг при юношите младша възраст като се наложи над Антон Марков от СК..
Отборът на Черно море Тича победи Шумен с 84:69 и се класира за финала на приятелския турнир по баскетбол „Черноморски игри“ във Варна. На финала домакините ще срещнат Спартак Плевен, който по-рано надигра Академик Бултекс. За варненци най-резултатен бе Ламонт Уест със 17 точки, Георги Боянов добави 15, а Николай Стоянов – 14. За Шумен Владислав..
Шумен е домакин на четвъртото издание на Националния стрийтбол турнир „Shumen GT 3x3“ на 13 и 14 септември. Турнирът се организира от Фондация „Гален Темелков“ съвместно с община Шумен, 3х3 The Kings, 3x3 България и БК Шумен. Той ще се поведе пред сградата на общината. Това обявиха Георги Минчев и Мартина Валериева от Фондация „Гален Темелков“..
Футболистите на Волов-Шумен 2007 загубиха с 0:1 двубоя с временния лидер в групата Септември Тервел. Мачът се игра на стадиона в Шумен. В 50-тата минута домакините останаха с човек по-малко, след като главният съдия показа втори жълт картон на играещия треньор на Волов-Шумен Цветан Илиев . Десет минути след това Септември се възползва от численото..
Турнир по прескачане на препятствия организират шуменски ездови клубове утре на открития манеж на Хиподрума. В регионалното първенство ще се включат около 70 състезателни коня на възраст от 4 до 5 години. Предизвикателството в Шумен започва в 10:30 часа и е квалификация за Държавния шампионат. Заявки за участие са подали жокеи от школите в..