Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Ekipi “Lludogorec" ruan një shans për të vazhduar në "Ligën e Konferencave"

Klubi i futbollit “Lludogorec” mposhti në mënyrë dramatike “Spartak Tërnava” me rezultat 2:1 si mysafir në Sllovaki, në një ndeshje të fazës së grupeve të “Ligës së Konferencave”. Në minutën e 23-të, një gol i “Lludogorec” u anulua pas një video rishikimi për shkak të një prite. Mysafirët kaluan në avantazh me golin e Kvadvo Dua në minutën e 74-të. “Spartak” barazoi vetëm 4 minuta më vonë me një goditje të saktë të Erik Daniel. Në minutën e 85-të, futbollistët e “Lludogorec” nuk arritën të kalojnë në avantazh pas një ekzekutimi të dobët të penalltisë. Zëvendësuesi Matias Tisera shënoi në sekondat e fundit të kohës së shtuar, kur portieri Takaç shpëtoi goditjen e tij, por me shtimin, argjentinasi ishte i saktë. Nëse në javën e fundit “Lludogorec” arrin të mposhtë si mikpritës skuadrën e fortë mysafire daneze “Nordseland”, kjo do t’i garantojë vazhdimin në turne edhe në Vitin e Ri.

Më shumë nga rubrika

Jahte do të garojnë për dy ditë pa ndalesë në "Varna 200"

"Regata për jahte keel  - Varna 200" (dy ditë pa ndërprerje) fillon më 12 qershor nga Stacioni Detar Varna. Distanca e garës është 200 milje në Detin e Zi përgjatë bregdetit bullgar. Regata do të monitorohet në kohë reale nga sistemi i gjurmuesit të..

botuar më 24-06-12 7.30.PD

Duke notuar për Oceans Seven, Petër Stojçev vendosi një rekord në Triple Crown

Ylli bullgar i notit në ujëra të hapura Petër Stojçev regjistroi një arritje të jashtëzakonshme dhe theu rekordin për Triple Crown /Kurorën e Trefishtë/. Gara përfshin kalimin e Kanalit Anglez, notin rreth ishullit Manhattan dhe kalimin e Kanalit..

botuar më 24-06-11 1.22.MD
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov mbetet në mesin e 10 tenistëve më të mirë në botë

Grigor Dimitrov ruajti vendin e dhjetë në renditjen botërore të tenistëve të publikuar sot, ndërsa për femra Viktoria Tomova u ngjit me gjashtë pozita në renditje. Dimitrov u kthye në top 10 më 1 prill dhe vazhdon të mbetet në dhjetëshen e parë...