Programi i ditës
Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Kupa e Botës në Snowboard do të mbahet në Pamporovo më 20-21 janar

Kupa e Botës në Snowboard për meshkuj dhe femra do të mbahet më 20 dhe 21 janar në resortin Pamporovo në Rodope. Për herë të parë, resorti pret skiatorë të rangut më të lartë të Federatës Ndërkombëtare të Skive. Dy startet janë në disiplinën e sllallomit paralel dhe do të zhvillohen në pistën “Stenata (“Muri”) dhe për to pritet të vijnë të ftuar nga e gjithë bota. Midis tyre janë kampionja olimpike tre herë Ester Ledecká, Ramona Theresia Hofmeister - lidere në klasifikimin e përgjithshëm për Kupën e Botës për momentin dhe 3 herë fituese e Globit të Madh Kristal, Radosllav Jankov - bullgari i parë që fitoi Kupën Botërore të FIS-it (2016).

Më shumë nga rubrika

Boksieri Radosllav Rosenov fitoi një kuotë për Olimpiadën në Paris

Nënkampioni evropian i boksit Radosllav Rosenov fitoi një kuotë olimpike në kategorinë 63.5 kg pasi mposhti Aleksandru Paraskiv të Moldavisë në turneun në Bangkok. Kështu ai u bë boksieri i pestë bullgar me kuotë për lojërat në Paris. Te femrat..

botuar më 24-05-31 1.54.MD
Grigor Dimitrov

Grigor Dimitrov me fitoren e dytë në Roland Garros

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov mundi hungarezin Fabian Marozhan me 6:0, 6:3, 6:4 në raundin e dytë të Roland Garros. Gjatë gjithë ndeshjes ai dominoi kundërshtarin e tij. Në raundin e tretë të Kampionatit të Hapur të Francës Grigor..