Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Бугарин освојио злато на Светским играма за трансплантиране особе

Георги Пеев
Фотографија: Facebook/GeorgiKPeev

Георги Пеев из бугарског града Хаскова је на Светским играма за трансплантиране особе у аустралијском граду Перту освојио злато у дисциплини 100 метара прсно у мушкој конкуренцији, у категорији 40-49 година. Вест је на свом налогу на Фејсбуку саопштио Пеев.

Георги Пеев има два трансплантирана органа – срце и бубрег и пет медаља са једног Европског првенства за трансплантиране особе.

На 24. Светским играма за трансплантиране особе, на којима учествују атлетичари из 45 земаља, Бугарска има још једног представника. То је 63-годишњи Огњан Ганчев, који одавно живи са пресађеним срцем.

Превела и објавила: Албена Џерманова

Више из ове категориjе

Стилијана Николова

Стилијана Николова освојила Европски куп у Бакуу

Стилијана Николова освојила је златну медаљу у вишебоју на првом Европском купу у ритмичкој гимнастици који се одржава у Бакуу. Борјана Калејн остала је четврта после озбиљних грешака у вежби вијачом. Друго место припало је Италијанки Софији..

објављено 4.5.24. 14.56
Борјана Калејн

Калејн и Николова заузеле друго и треће место у квалификацијама за Европски куп у Бакуу

Борјана Калејн завршила је друга, а Стилијана Николова трећа у квалификацијама за Европски куп у ритмичкој гимнастици у Бакуу. Највише поена постигла је Италијанка Софија Рафаели. Такмичење се по први пут у историји овог спорта одржава по..

објављено 4.5.24. 11.39
Кирил Киров

Кирил Киров у финалу дисциплине ваздушни пиштољ на 10 метара на Светском првенству у Бакуу

Кирил Киров пласирао се у финале дисциплине ваздушни пиштољ на 10 метара за мушкарце на Светском првенству у стрељаштву у Бакуу у Азербејџану, пренела је БТА. Најбољи бугарски стрелац за прошлу годину заузео је пето место у квалификацијама са 582 поена,..