Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Бугарска првак Европе у екипном шаху у женској конкуренцији

Фотографија: FIDE

Бугарске шахисткиње су на Европском екипном првенству у шаху у Будви освојиле злато. Нургул Салимова, Антоанета Стефанова, Белослава Крстева и Гергана Пејчева су оствариле највећи успех у историји наше женске шаховске репрезентације тако што су у последњем колу са 2,5:1,5 бодова победиле досадашњег шампиона Грузију.

На првој табли је некадашња првакиња света Антоанета Стефанова победила Белу Хотенашвили. На другој табли су ремизирале Нургул Салимова и Нино Бацијашвили, а на четвртој је Саломе Мелија била боља од Белославе Крстеве и славила победу.

Успех бугарске репрезентације обезбедила је Гергана Пејчева која је на трећој табли у 83. потезу, белим фигурама, савладала Лелу Јавакашвили.

Више из ове категориjе

Стилијана Николова

Стилијана Николова освојила Европски куп у Бакуу

Стилијана Николова освојила је златну медаљу у вишебоју на првом Европском купу у ритмичкој гимнастици који се одржава у Бакуу. Борјана Калејн остала је четврта после озбиљних грешака у вежби вијачом. Друго место припало је Италијанки Софији..

објављено 4.5.24. 14.56
Борјана Калејн

Калејн и Николова заузеле друго и треће место у квалификацијама за Европски куп у Бакуу

Борјана Калејн завршила је друга, а Стилијана Николова трећа у квалификацијама за Европски куп у ритмичкој гимнастици у Бакуу. Највише поена постигла је Италијанка Софија Рафаели. Такмичење се по први пут у историји овог спорта одржава по..

објављено 4.5.24. 11.39
Кирил Киров

Кирил Киров у финалу дисциплине ваздушни пиштољ на 10 метара на Светском првенству у Бакуу

Кирил Киров пласирао се у финале дисциплине ваздушни пиштољ на 10 метара за мушкарце на Светском првенству у стрељаштву у Бакуу у Азербејџану, пренела је БТА. Најбољи бугарски стрелац за прошлу годину заузео је пето место у квалификацијама са 582 поена,..