Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Алберт Попов проглашен најбољим спортистом Софије

Алберт Попов
Фотографија: БГНЕС

Скијаш Алберт Попов проглашен је најбољим спортистом Софије за 2023. годину. На церемонији уприличеној у Музеју спорта при Стадиону „Васил Левски“ у престоници спортиста је одликован за свој успех на Светском купу у алпском скијању у Палисејдс Таху. Попов је освојио треће место у слалому и заузео 15. позицију у крајњем пласману. Скијаш је захвалио на признању и позвао младе људе да се баве спортом.

Други најбољи спортиста је Јоана Илијева, добитница бронзане медаље на Светском првенству у мачевању у Милану и европска шампионка у категорији до 23 године у Будимпешти.

Трећа је постала Антоанета Стефанова, капитен женске шаховске репрезентације Бугарске, која је освојила европску екипну награду у женској конкуренцији у Будви, Црна Гора. Четврта је ритмичарка Борјана Калејн, која је освојила две сребрне медаље на Светском првенству у ритмичкој гимнастици за жене у Валенсији и обезбедила олимпијску квоту за Париз 2024. годину.

За лице Софије – Светске престонице спорта за 2024. годину проглашени су Алберт Попов и шахисткиња Белослава Крастева.

Више из ове категориjе

Григор Димитров

Први рекет Бугарске играће у осмини финала турнира у Мајамију

Григор Димитров изборио је пласман у четврто коло тениског турнира на тврдој подлози из серије „Мастерс“ у Мајамију, САД, с наградним фондом од 8,9 млн долара. Најбољи бугарски тенисер остварио је одлучујућу победу над 56. тенисером света Јаником..

објављено 26.3.24. 08.47

Тенисерка Денислава Глушкова играће у полуфиналу турнира у Анталији

Бугарска тенисерка Денислава Глушкова наставља свој одличан наступ на турниру у турском граду Анталији. Она је освојила осму заредом победу и пласирала се у полуфинале сингла. После 44 минута игре Бугарка је са 6:2, 6:2 савладала Екатерину..

објављено 22.3.24. 15.58

Одложен дугоочекивани меч између Кубрата Пулева и Махмуда Чара

„Дуел између Кубрата Пулева и Махмуда Чара за светску титулу у тешкој категорији Светске боксерске асоцијације (WBA) је одложен, саоштили су из стручног штаба немачког боксера. Разлог за одлагање сусрета је повреда 39-годишњег Немца, због које је био..