Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Божидар Андреев новим рекордом освојио злато на ЕП у дизању тегова

Божидар Андреев
Фотографија: БТА

Божидар Андреев освојио је титулу у олимпијској категорији 73 кг на Европском првенству у дизању тегова у Софији. Двадесетседмогодишњи дизач тегова је у биатлону подигао 348 кг и по други пут се, после 2019. године у Батумију, окитио златом на првенству Старог континента.

Андреев је у трзају подигао 155 кг, а у избачају је био убедљивији пошто је у три покушаја подигао 181, 185 и 193 кг, чиме је поставио нови европски рекорд.

Већ други покушај у избачају обезбедио му је злато, а у трећем је оборио рекорд и дигао на ноге публику у дворани „Арена – Софија.“

Сребрна медаља у биатлону припала је турском дизачу тегова Мухамеду Фуркан Озбеку. Бронзу је однео Ритварс Сухаревс из Летоније.

Бугарској је ово трећа титула на Европском првенству у Софији. Пре Андреева злато су освојили Ангел Русев у категорији до 55 кг и Габријел Маринов у олимпијској категорији 61 кг.

Више из ове категориjе

Почео десети Софија Екиден маратон

Више од 500 учесника на Софија Екиден маратону кренули су кључним улицама и раскрсницама у центру главног града на потезу између Националног стадиона „Васил Левски“ и Националног дворца културе (НДК). Маратконска трка се десету годину заредом..

објављено 6.9.24. 10.26
Григор Димитров

Григор Димитров пласирао се у четвртфинале у Њујорку

Најбољи бугарски тенисер Григор Димитров изборио је пласман у четвртфинале последњег гренд слем турнира сезоне, Ју-Ес опена, пошто је синоћ, у осмини финала, победио Руса Андреја Рубљова са 3:2, по сетовима 6:3, 7:6 (3), 1:6, 3:6, 6:3. Димитров је у мечу..

објављено 2.9.24. 11.44
Ружди Ружди је шампион у бацању кугле на Параолимпијским играма у Паризу.

Ружди Ружди освојио прво злато за Бугарску на Параолимпијским играма у Паризу

Параолимпијац Ружди Ружди освојио је другу олимпијску титулу у својој каријери. Бугарски атлетичар освојио је златну медаљу у бацању кугле (категорија F55) на Олимпијским играма за особе са инвалидитетом у Паризу. Захваљујући фантастичном наступу..