Подкаст на српском
Величина текста
Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Такмичари са три континента спремају се за ултрамаратон „Родо рок” у Момчилграду

Фотографија: БНР-Радио Кърджали

За први ултрамаратон „Родо рок” у организацији општине Момчилград пријавило се близу 350 спортиста са три континента – Европе, Азије и Америке, пренела је БТА, позивајући се на организаторе. Осим такмичара из Бугарске, учествоваће маратонци из Турске, Мексика, Русије, Румуније, Републике Кореје, Немачке. Међу учесницима ће бити како професионалци тако и аматери. Руте су дугачке 9 км, 23 км и 53 км. Полазна тачка је градски парк у Момчилграду одакле ће трка почети у 8.00 часова.

„Рута је прилично сликовита. Пролазимо кроз шумовите пределе, обилазимо локалне знаменитости као што су Харман Каја и друге локације“, рекао је Николај Колев из спортског клуба „iRun“, који је један од организатора догађаја.

Више из ове категориjе

Три златне и једна сребрна медаља за Калејн и Николову у финалу Европског купа у Бакуу

На првом Европском купу у ритмичкој гимнастици, који се одржава у Бакуу, бугарске индивидуалне такмичарке освојиле су четири медаље у финалу на појединачним справама. Борјана Калејн окитила се златом у вежби траком и лоптом,  као и сребром у вежби..

објављено 5.5.24. 12.55
Стилијана Николова

Стилијана Николова освојила Европски куп у Бакуу

Стилијана Николова освојила је златну медаљу у вишебоју на првом Европском купу у ритмичкој гимнастици који се одржава у Бакуу. Борјана Калејн остала је четврта после озбиљних грешака у вежби вијачом. Друго место припало је Италијанки Софији..

објављено 4.5.24. 14.56
Борјана Калејн

Калејн и Николова заузеле друго и треће место у квалификацијама за Европски куп у Бакуу

Борјана Калејн завршила је друга, а Стилијана Николова трећа у квалификацијама за Европски куп у ритмичкој гимнастици у Бакуу. Највише поена постигла је Италијанка Софија Рафаели. Такмичење се по први пут у историји овог спорта одржава по..