Бугарски национални радио © 2024 Сва права задржана

Бугарска 26. по броју медаља на Олимпијским играма у Паризу

Карлос Насар са златном олимпијском медаљом
Фотографија: Ројтерс

На завршеним Летњим олимпијским играма у Паризу Бугарска је на 26. месту по броју медаља. Наши такмичари су освојили 3 златне, 1 сребрну и 3 бронзане медаље. Поређења ради, на Играма у Токију 2020. године наша земља је по броју медаља завршила као 30, у Рију 2016 – као 54, у Лондону 2012 – као 51, а у Пекингу 2008. године – као 40.

Међу земљама Европе Бугарска је на 15. позицији, а међу земљама чланицама ЕУ – на 11.

Међу балканским земљама прва је Румунија, која је на 23. месту са 9 медаља.

На првом месту је поново тим САД са чак 126 медаља – 40 златних, 44 сребрне и 42 бронзане.

На Играма у Паризу учествовало је 206 земаља, а медаље су освојили спортисти из 90 земаља. Олимпијске титуле освојили су спортисти из 63 земље.

"Свим нашим такмичарима честитам на достојном наступу. Бугарска је поносна на 7 освојених медаља", написао је на Фејсбуку привремени премијер Димитар Главчев и изразио посебну захвалност Бугарском олимпијском комитету.

Више из ове категориjе

Ружди Ружди је шампион у бацању кугле на Параолимпијским играма у Паризу.

Ружди Ружди освојио прво злато за Бугарску на Параолимпијским играма у Паризу

Параолимпијац Ружди Ружди освојио је другу олимпијску титулу у својој каријери. Бугарски атлетичар освојио је златну медаљу у бацању кугле (категорија F55) на Олимпијским играма за особе са инвалидитетом у Паризу. Захваљујући фантастичном наступу..

објављено 31.8.24. 08.00
Григор Димитров

Григор Димитров иде у треће коло US Open-а

Најбољи бугарски тенисер Григор Димитров изборио је пласман у треће коло Отвореног првенства САД у тенису после победе над Ринкијем Хиџикатом с 6-1, 6-1, 7-6 (4). Меч је трајао нешто дуже од два сата и 10 минута. У прва два сета, 33-годишњи Бугарин..

објављено 29.8.24. 10.12

У Приморском почела четврта етапа међународне бициклистичке трке

У Приморском је стартовала четврта, најдужа од пет етапа 71. међународне бициклистичке трке око Бугарске. На деоницама од Приморског до Сливена ограничења саобраћаја вршиће се по етапама. Прва етапа од Софије до Тројана била је дуга 161,5 километара,..