Βουλγαρική Εθνική Ραδιοφωνία © 2024 Όλα τα δικαιώματα διατηρούνται σύμφωνα με τον νόμο

3 χάλκινα μετάλλια στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Τάε Κβον Ντο

Ντιμιτρόβ-Γκεοργκίεβα-Μπογιατζίεβα
Φωτογραφία: Κλαμπ Τάε Κουόν Ντο "Χερέγια"

Στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Τάε Κουον Ντο στην Σόφια (27-30.04) ο Ντένις Ντιμιτρόβ κέρδισε χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία έως 63 κιλά, η Αλεξάντρα Γκεοργκίεβα στην κατηγορία έως 49 κιλά και η Καλίνα Μπογιατζίεβα στην κατηγορία έως 73 κιλά. Το πρωτάθλημα αυτό ήταν «προθέρμανση» για τους αθλητές για το Παγκόσμιο πρωτάθλημα στο Μπακού στα τέλη Μαΐου.

Επιμέλεια και Μετάφραση: Αγάπη Γιορντανόβα

Περισσότερα στην κατηγορία

Ο καλύτερος βούλγαρος μπασκετμπολίστας θα αγωνίζεται για την Toronto Raptors

Η ομάδα της Toronto Raptors ανακοίνωσε επίσημα την προσέλκυση του βουλγάρου μπασκετμπολίστα Αλεξάνταρ Βεζένκοφ. Ο πρώην κάτοχος του βραβείου για πιο αξιόλογο παίκτη (MVP) στην Ευρωλίγκα πέρασε στη μόνη καναδική ομάδα που παίζει στηνΕθνική..

δημοσίευση: 7/3/24 1:09 PM

Η Βικτόρια Τόμοβα θα παίξει στα προημιτελικά στο Μπαντ Χόμπουργκ

Η καλύτερη Βουλγάρα τενίστρια Βικτόρια Τόμοβα έφτασε στον προημιτελικό του τουρνουά χόρτου WTA 500 στο Μπαντ Χόμπουργκ. Κέρδισε την τρίτη συνεχόμενη νίκη της στη γερμανική πόλη – μία στα προκριματικά και δύο στο κύριο σχήμα. Η Βικτόρια Τόμοβα..

δημοσίευση: 6/26/24 8:54 AM

Χρυσό για τον Τιχομίρ Ιβανόφ στο άλμα εις ύψος στη Γερμανία

Ο Τιχομίρ Ιβανόφ κέρδισε τον διαγωνισμό άλματος εις ύψος ανδρών στο τουρνουά Sinner Hochsprungmeeting στο Ζιν (Γερμανία). Ο 29χρονος Βούλγαρος πρωταθλητής σε αυτό το άθλημα κέρδισε την πρώτη θέση με 2,21 μέτρα, τα οποία έκανε από τη δεύτερη..

δημοσίευση: 6/24/24 5:29 PM