Трима надзиратели от Варенския затвор са задържани за срок до 72 часа за това, че са пускали затворник да излиза извън територията на затвора. Това съобщи окръжният прокурор на Варна Владимир Чавдаров.
Окръжният прокурор съобщи, че обвинението срещу тримата задържани надзиратели е свързано с шест случая - от 31-ви май до 18-и юли, при които затворник с присъда от 6 години и 8 месеца от Пловдивския военен съд, е бил пускан да излезе от затворническото общежитие на територията на Варненския затвор. Той е бил обвинен за участие в организирана престъпна група за автокражби с участието на военен. От наказанието му остава за изтърпяване 4 години и 4 месеца, каза още Чавдаров.
Тепърва ще се преценява тежестта на престъплението, тъй като още не е известно каква е точно сумата, която са получавали за деянията си четиримата надзиратели.
Очаква се да им бъдат взети мерки за неотклонение "задържане под стража".
По информация от колеги на задържаните, сред тях е Николай Тонев, председател на местната организация на синдиката на служителите в затворите.
Електронна поща:
reporter@bnr.bgАдрес:
София, ПК 1040,