Бежанци чакат за медицински прегледи в центъра в Харманли
Снимка: Дора Атанасова
Заради обществените настроения правителството подготвя промени в регламентите и условията за интеграция на мигранти и бежанци. Предстоящите промени в законодателството няма да противоречат на европейското и на тези регламенти, по които България е страна, увери говорителят на кабинета Ирина Белчева:
Правителството търси възможности за по-категорично отстояване на националния интерес и гарантиране на сигурността на страната.
Със сигурност ще се промени наредбата, която дава право на мигранти с право на убежище и предоставяне на международна закрила и на общините да сключват споразумения за интеграция, при условие, че и двете страни са изявили желание затова. Предложенията ще се обобщят от междуведомствена работна група.