Промените в Закона за защита на потребителите влизат за окончателно гласуване в Народното събрание. Новите текстове дават възможност на потребителите да се откажат от договора без да посочват причина и без да дължат неустойки. В програмата на парламента е и изборът на нов министър на околната среда и водите.
При сключване на договор с потребител общите условия ще го обвързват само, ако са му били представени и той изрично се е съгласил с тях. Това предвиждат новите разпоредби в Закона за защита на потребителите. Когато търговецът реши да промени общите условия, той ще трябва да обяви намерението на сайта си или в клоновете и представителствата си. Потребителят ще има срок, в който да се откаже от договора, ако не е съгласен с изменението. Така ще се избегнат търговските практики да се налагат на клиентите клаузи, с които не са запознати предварително. Потребителите ще могат да контролират процеса на промяна на условията в договорите, по които са страна.
С предложените изменения се въвежда изцяло нова уредба на договорите от разстояние и на договорите извън търговския обект, като потребителят ще може да се откаже от договора в 14-дневен срок, а не в 7-дневен, както е досега, без да посочва причина, без да дължи обезщетение или неустойка.
В началото на пленарното заседание депутатите ще гласуват решение за персонални промени в Министерството на околната среда и водите. Очаква се за нов екоминистър да бъде избран посоченият от ДПС наследник на Искра Михайлова Станислав Анастасов. Искра Михайлова ще бъде евродепутат в бъдещия Европарламент, след като Делян Пеевски от ДПС й отстъпи мястото си.
Ще бъдат прекратени пълномощията на народните представители от ГЕРБ Томислав Дончев и Емил Радев, които също бяха избрани за евродепутати.
Възможно е левицата отново да внесе за обсъждане Закона за МВР след наложеното му от президента вето.