Вероятността в САЩ да се разрази епидемия от ебола е много, много малка, обяви американският президент Барак Обама, който събра на спешна среща, посветена на болестта, свои министри и висши съветници.
Обама, който отложи няколко пътувания и остана в Белия дом, каза, че Америка трябва да бъде по-агресивна при справянето си със смъртоносния вирус. Думите му са на фона на увеличаващото се недоволство от медицински сестри, които смятат, че страната не е готова да се справи със ситуацията.
Това, което наредих на Центъра по контрол и превенция на болестите е в момента, в който някой е диагностициран с ебола, искаме да има отряд за бързо реагиране от тяхна страна, които да са на място възможно най-бързо (надявам се до 24 часа), за да могат да показват на болницата стъпка по стъпка какво точно трябва да се направи.
Президентът добави, че властите трябва да положат усилия, за да предпазят здравните работници. Обама каза още, че е уверен, че може да се предотврати епидемия от ебола в САЩ. Изказването му идва, след като втори медицински работник, Амбър Винсън, бе заразена с вируса при лекуването на Томас Дънкън, който почина миналата седмица в болница в Далас, Тексас.
Междувременно от Центъра по контрол и превенция на болестите се опитват да се свържат с всички пътници от полет, с който е пътувала втората заразена медицинска сестра, ден преди да бъде диагностицирана с ебола. Смята се, че пътувалите в един самолет с нея са имали много малък шанс да прихванат болестта.
В Ренсбург, Германия на вчерашните избори 481 наши сънародници са упражнили правото си на вот. Това съобщи пред БНР д -р Антоанета Тончева, доброволец и член на избирателна комисия. ПП-ДБ печели най-много гласове в Германия Над 146 000 души са гласували в чужбина "Имахме и машинно гласуване, и с хартиени бюлетини. Валидните гласове са..
Общинската избирателна комисия в Стара Загора е освободила член на Секционна избирателна комисия в града заради несъвместимост. В мъглижкото село Юлиево след сигнал от един от кандидатите за кметове в джипа на съпругата на негов конкурент бяха открити избирателни списъци. След подаден сигнал от една от политическите партии, че съпругата на кандидат..
ЦИК ще извърши проверка на всички регистрирани за участие в изборите за общински съветници и за кметове кандидати дали отговарят на изискванията. Това ще се случи до 10 часа на 28 ми септември, ден преди началото на предизборната кампания. Говорителят на ЦИК Росица Матева обясни, че ще се проверява и дали кандидатите нямат влязла в сила санкция за..
Властите трябва да работят по-активно за отстраняване на купения вот и да подобрят правната рамка за провеждане на предизборна кампания, заяви в интервю за БНР Нина Суомалайнен, ръководител на мисията от наблюдатели от Службата за демократични институции и права на човека на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа. Според..
В област Ловеч на предстоящите на 14 ноември избори за президент и вицепрезидент и народни представители в 176 от общи сформираните 269 секции ще се гласува машинно. Това стана ясно на проведената днес работна среща, свикана от областния управител на Ловеч Светослав Славчев, с участието на директора на ОДМВР – Ловеч Станислав Великов и председателя на..
Гласуване по настоящ адрес в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване на избиратели с увреждания в изборите на 27 октомври 2024 г.
Кой има право да гласува в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване с хартиена бюлетина в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване с машина в изборите на 27 октомври 2024 г.
Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69
Тел: + 359 2 9708810
Факс: + 359 2 9733769
E-mail: office@cem.bg
www.cem.bg
Българско национално радио © 2020. Всички права са запазени.