Обстановката в община Мездра се нормализира

| обновено на 25.05.15 в 15:03
Снимка: Мирослав Гетов

В община Мездра възстановяват щетите от пороя. Обилните валежи през нощта наводниха десетки сгради и прекъснаха транспортни връзки. Заради наводнено кухненско помещение няколко дни ще остане затворена детската градина "Мир". Бедствено положение бе обявено в Мездра, след като поройните дъждове вчера предизвикаха наводнения в десетки сгради, прекъснаха транспортни връзки и активираха свлачища. Обстановката в общината се нормализира, съобщи кметът на община Мездра Николинка Кътовска. Наводнени са десетки жилищни и обществени сгради в ниската част на град Мездра.

Екипи на Пожарната и общината отводняват жилищни и обществени сгради, дворове и улици в ниската част на града. Десетки сигнали за залети приземни помещения от обилния дъжд и високите подпочвени води са подадени на телефон 112. Разчиства се и рухналата подпорна стена в частен имот в село Боденец. Голям проблем, по който ще се работи още няколко дни, е възстановяването на жп линията от Мездра към Враца при село Руска Бела. Там пороят е отнесъл баластровата призма и е спряно движението на влаковете по този коловоз. Използва се обходна линия през жп гара Мездра-юг. 

Заради наводнение е изключено електрическото управление на жп маршрутите към Роман. Те се пренасочват ръчно. Друг проблемен участък по второкласния път към София през Искърското дефиле се разчиства свлачище между село Люти брод и Ребърково. Там има огромни камъни и паднали дървета, а движението е ограничено само в едното платно. Наред с възстановителните работи се прави оценка и на щетите. 

Нивото на река Искър и притоците ѝ на територията на община Мездра спада. Използва се обходна линия през жп гара Мездра-юг. Отстранява се и свлачище по второкласния път към София през Искърското дефиле.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Възраждане" с убедетелна победа в Регенсбург, втори там са "Величие"

В Ренсбург, Германия на вчерашните избори 481 наши сънародници са упражнили правото си на вот. Това съобщи пред БНР д -р Антоанета Тончева, доброволец и член на избирателна комисия. ПП-ДБ печели най-много гласове в Германия Над 146 000 души са гласували в чужбина "Имахме и машинно гласуване, и с хартиени бюлетини. Валидните гласове са..

публикувано на 28.10.24 в 12:59

В Стара Загора отстраниха член на СИК поради несъвместимост

Общинската избирателна комисия в Стара Загора е освободила член на Секционна избирателна комисия в града заради несъвместимост.   В мъглижкото село Юлиево след сигнал от един от кандидатите за кметове  в джипа на съпругата на негов конкурент бяха открити избирателни списъци.  След подаден сигнал от една от политическите партии, че съпругата на кандидат..

публикувано на 29.10.23 в 17:20
Росица Матева

ЦИК ще провери всички кандидати дали отговарят на условията

ЦИК ще извърши проверка на всички регистрирани за участие в изборите за общински съветници и за кметове кандидати дали отговарят на изискванията. Това ще се случи до 10 часа на 28 ми септември, ден преди началото на предизборната кампания.  Говорителят на ЦИК Росица Матева обясни, че ще се проверява и дали кандидатите нямат влязла в сила санкция за..

публикувано на 26.09.23 в 15:48

Нина Суомалайнен: Властите в България да работят по-активно за отстраняване на купения вот

Властите трябва да работят по-активно за отстраняване на купения вот и да подобрят правната рамка за провеждане на предизборна кампания, заяви в интервю за БНР Нина Суомалайнен, ръководител на мисията от наблюдатели от Службата за демократични институции и права на човека на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа. Според..

публикувано на 03.10.22 в 18:37

В 176 от 269 секции в Ловешка област ще се гласува машинно

В област Ловеч на предстоящите на 14 ноември избори за президент и вицепрезидент и народни представители в 176 от общи сформираните 269 секции ще се гласува машинно. Това стана ясно на проведената днес работна среща, свикана от областния управител на Ловеч Светослав Славчев, с  участието на директора на ОДМВР – Ловеч Станислав Великов и председателя на..

публикувано на 11.10.21 в 21:53