По случай 80-годишнината от основаването на Танковите войски у нас бе отдадена почит към 227-те загинали танкисти по време на Първата и Втората световна война. С помощта на Столичната община е почистен паметникът на танкиста, построен в София през 1898 година, посочи генерал Златан Стойков, председател на столичната организация на Съюза на офицерите и сержантите от запаса и резерва:
Днес в унисон с общонационалния празник за честването на стогодишнината от Първата световна война, 70 години от разгрома на хитлерофашистка Германия и 130 години от разгрома на войските на крал Милан на нашата западна граница, ние вместихме този празник, за да отдадем почит към 227 загинали танкисти в първата и втора фаза на Втората световна война. Паметникът беше занемарен, обрасло, буквите бяха изтрити, но със съдействието на ръководството на Столична община и на община Слатина, столичният инспекторат със своите екипи почистиха танка. Той целият беше боядисан, възстановиха имената, почистиха района и мисля, че жителите на този квартал трябва да се гордеят, че имат едно прекрасно място, където да се занимават както възрастни, така и техните внуци и правнуци.
В Ренсбург, Германия на вчерашните избори 481 наши сънародници са упражнили правото си на вот. Това съобщи пред БНР д -р Антоанета Тончева, доброволец и член на избирателна комисия. ПП-ДБ печели най-много гласове в Германия Над 146 000 души са гласували в чужбина "Имахме и машинно гласуване, и с хартиени бюлетини. Валидните гласове са..
Общинската избирателна комисия в Стара Загора е освободила член на Секционна избирателна комисия в града заради несъвместимост. В мъглижкото село Юлиево след сигнал от един от кандидатите за кметове в джипа на съпругата на негов конкурент бяха открити избирателни списъци. След подаден сигнал от една от политическите партии, че съпругата на кандидат..
ЦИК ще извърши проверка на всички регистрирани за участие в изборите за общински съветници и за кметове кандидати дали отговарят на изискванията. Това ще се случи до 10 часа на 28 ми септември, ден преди началото на предизборната кампания. Говорителят на ЦИК Росица Матева обясни, че ще се проверява и дали кандидатите нямат влязла в сила санкция за..
Властите трябва да работят по-активно за отстраняване на купения вот и да подобрят правната рамка за провеждане на предизборна кампания, заяви в интервю за БНР Нина Суомалайнен, ръководител на мисията от наблюдатели от Службата за демократични институции и права на човека на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа. Според..
В област Ловеч на предстоящите на 14 ноември избори за президент и вицепрезидент и народни представители в 176 от общи сформираните 269 секции ще се гласува машинно. Това стана ясно на проведената днес работна среща, свикана от областния управител на Ловеч Светослав Славчев, с участието на директора на ОДМВР – Ловеч Станислав Великов и председателя на..
Гласуване по настоящ адрес в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване на избиратели с увреждания в изборите на 27 октомври 2024 г.
Кой има право да гласува в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване с хартиена бюлетина в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване с машина в изборите на 27 октомври 2024 г.
Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69
Тел: + 359 2 9708810
Факс: + 359 2 9733769
E-mail: office@cem.bg
www.cem.bg
Българско национално радио © 2020. Всички права са запазени.