Г. Гегов: ЕК очаква от нас действителна диверсификация

Георги Гегов
Снимка: БГНЕС

Изпълнителният директор на "Булгартрансгаз" Георги Гегов каза, че Еврокомисията очаква от страната ни отваряне на пазара и действително разнообразяване на доставките на газ. По думите му компанията вече работи в тази посока. 

Гегов коментира искането на Брюксел достъп до мрежата ни да има не само държавното дружество "Булгаргаз",  но и частни търговци на газ, като в противен случай страната ни е е заплашена от глоба от 300 милиона евро. Сред мерките, които предприемаме, са виртуалните сделки и бъдещите физически доставки на алтернативен газ от Румъния, посочи Георги Гегов:

С подписаните споразумения с Гърция и с  румънските колеги, миналата седмица подписахме и с тях, ние го доказахме, така че те виждат и се убеждават, че не на думи, а на дела вървим към отваряне на пазара и реална диверсификация. Ние се опитваме да работим по посока и на физическа диверсификация и възможност за алтернативен газ. Аз мисля, че първият такъв ще може да се получава с изграждането на първия интерконектор, на Русе-Гюргево.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Възраждане" с убедетелна победа в Регенсбург, втори там са "Величие"

В Ренсбург, Германия на вчерашните избори 481 наши сънародници са упражнили правото си на вот. Това съобщи пред БНР д -р Антоанета Тончева, доброволец и член на избирателна комисия. ПП-ДБ печели най-много гласове в Германия Над 146 000 души са гласували в чужбина "Имахме и машинно гласуване, и с хартиени бюлетини. Валидните гласове са..

публикувано на 28.10.24 в 12:59

В Стара Загора отстраниха член на СИК поради несъвместимост

Общинската избирателна комисия в Стара Загора е освободила член на Секционна избирателна комисия в града заради несъвместимост.   В мъглижкото село Юлиево след сигнал от един от кандидатите за кметове  в джипа на съпругата на негов конкурент бяха открити избирателни списъци.  След подаден сигнал от една от политическите партии, че съпругата на кандидат..

публикувано на 29.10.23 в 17:20
Росица Матева

ЦИК ще провери всички кандидати дали отговарят на условията

ЦИК ще извърши проверка на всички регистрирани за участие в изборите за общински съветници и за кметове кандидати дали отговарят на изискванията. Това ще се случи до 10 часа на 28 ми септември, ден преди началото на предизборната кампания.  Говорителят на ЦИК Росица Матева обясни, че ще се проверява и дали кандидатите нямат влязла в сила санкция за..

публикувано на 26.09.23 в 15:48

Нина Суомалайнен: Властите в България да работят по-активно за отстраняване на купения вот

Властите трябва да работят по-активно за отстраняване на купения вот и да подобрят правната рамка за провеждане на предизборна кампания, заяви в интервю за БНР Нина Суомалайнен, ръководител на мисията от наблюдатели от Службата за демократични институции и права на човека на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа. Според..

публикувано на 03.10.22 в 18:37

В 176 от 269 секции в Ловешка област ще се гласува машинно

В област Ловеч на предстоящите на 14 ноември избори за президент и вицепрезидент и народни представители в 176 от общи сформираните 269 секции ще се гласува машинно. Това стана ясно на проведената днес работна среща, свикана от областния управител на Ловеч Светослав Славчев, с  участието на директора на ОДМВР – Ловеч Станислав Великов и председателя на..

публикувано на 11.10.21 в 21:53