Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Лекарите и останалият персонал в 8-те филиала за спешна медицинска помощ в Старозагорска област са готови да подадат оставки, ако получат заповед от министър Андреева да бъдат командировани в София. Решението е взето на делегатско събрание на работещите в Центъра за спешна медицинска помощ. За БНР го потвърди доктор Чавдар Попов, ръководител на звеното в Стара Загора.
С това решение на министър Андреева ще бъде доубита спешната помощ в страната, което започна още през 2008 година от Радослав Гайдарски, който прехвърли реанимациите към болниците и сега спешните центрове не разполагат нито с реанимационни, нито с шокови зали, категоричен е доктор Попов. В 8-те центъра за спешна медицина в областта има много незаети лекарски бройки, само в Стара Загора те са 9, а градът се обслужва от пет дежурни екипа. В същото време подготвени специалисти напускат и заминават на работа в чужбина. Как е възможно, пита доктор Попов, държавата да плаща командировки или 150 процента извънреден труд на лекари от други болници за дежурства в спешната помощ, а няма пари да повиши заплатите в сектора и търси начини да отложи агонията? Според него все повече ще зачестяват случаи като този с фотографката Елизабет Димитрова, защото в спешната медицина започват работа неподготвени или нискоквалифицирани кадри. Затова той предлага още от пети и шести курс студентите по медицина да имат упражнения по спешна помощ.