Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.

Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.

Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.

Броенето на щъркелите е важно, защото са индикатор за качеството на екосистемата, в която живеем и ние

Снимка: БТА
Преди броени дни започна 7-ото международно преброяване на белите щъркели. Мащабната акция се провежда в цяла Европа на всеки 10 години.

Броенето на щъркелите е важно, защото те са индикатор за качеството на средата, в която живеем и ние хората. Там, където има щъркели, има и повече чисти води, стари дървета и земеделие с по-малко пестициди.

Първото преброяване на белия щъркел е проведено през 1934 година. Щъркелите са от малкото диви птици, които са се приспособили за живот близо до хората. Това се дължи на това, че хората смятат, че те носят добро и не ги преследват.

Още интересни факти и подробности за живота на щъркелите и тяхната връзка с хората чуйте от Светослав Спасов, директор проекти в Българското дружество за защита на птиците.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!