Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Само 10% от хората с увреждания се реализират на пазара на труда, като сред тях регистрираните безработни са около 25 000 души. През миналата година по специалните програми едва 3 500 души с увреждания са намерили работа, коментира за "Хоризонт" председателят на Агенцията за хората с увреждания Минчо Коралски:
Сегашният процес, който до голяма степен се свежда те да се запишат в бюрата по труда и да чакат да ги наеме някой работодател, ако работи това, е само дотолкова, доколкото има интерес към субсидираната заетост. Докато целта на една политика е да създаваме трайна заетост на хората с увреждания и когато човек започне работа, на практика да стане полезен за себе си, за семейството, за обществото. Всичко това в момента е обърнато с главата надолу единствено и само защото все още не сме намерили подходящите механизми за търсене и реализиране на пазара на труда.
По проект за включване в общността на деца и младежи с аутизъм вече са обучени 25 души.